“Άρπαξε” τον βαθμό στον Αρχάγγελο ο Διαγόρας Βατίου

Έναν ακόμα βαθμό πρόσθεσε στο… σακούλι του ο Διαγόρας Βατίου που απέσπασε την ισοπαλία από τον Αρη με σκορ 1-1 στο γήπεδο Αρχαγγέλου.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και αφού… προειδοποίησαν την εστία του Τύρελη, έκαναν το 1-0 με το κοντινό πλασέ του Θοδωρή στο 16ο λεπτό.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, ο Άρης έφτασε κοντά σε δεύτερο τέρμα αλλά δεν τα κατάφερε.

Στο 47′ ο Παρδαλός δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του μετά την σέντρα από τον Μάλλιο και σπατάλησε μια ακόμη ευκαιρία.

Η μπάλα… τιμώρησε τους γηπεδούχους στο 57′ όταν ο Λαζίδης σούταρε και ισοφάρισε σε 1-1 αφού η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς.

Μέχρι το τέλος οι κιτρινόμαυροι βρισκονταν στο προσκήνιο για να… βρουν το γκολ της νίκης, αλλά δεν τα κατάφεραν, αφου ο Γκίκας σημάδεψε το οριχντιο δοκάρι στο 82ο λεπτό.

Διαιτησία: Πατσιόπουλος, Ράδος, Ορφανός

Άρης: Βαρέλης, Γιαννιού, Κουτσουμπάρης (84′ Μπαρμπαντώνης), Σταμούλης (80′ Φαρμακαλής), Συμεωνίδης, Γκίκας, Τσελεπίδης, Παρδαλός, Θεοδωρή, Κοτσίκος, Μάλλιος

Διαγόρας Β.: Τύρελης, Έλληνας, Καραγιάννης, Αδάμος, Κατσαρής, Λαζίδης (90′ Ζαράρης), Χατζησάββας (79′ Κούτσι), Ζερβός, Αγγελάκης, Παπουρδάνος (85′ Τριανταφυλλίδης), Πρέτσι