Γ’ Κατηγορία: Δήμητρα Δαματριάς και Ατρόμητοι Ρόδου παίρνουν την άνοδο στην Β΄ Κατηγορία

Η Δήμητρα Δαματριάς και οι Ατρόμητοι Ρόδου είναι οι δύο ομάδες που παίρνουν απευθείας την άνοδο στην Β΄ Κατηγορία Δωδεκανήσου. Οι Δαματρενοί  κέρδισαν εύκολα με 4-0 εκτός έδρας τον Δωριέα και κατέκτησαν και τον τίτλο του πρωταθλητή. Στην δεύτερη θέση  τερμάτισαν οι Ατρόμητοι Ρόδου οι οποίοι στην παρθενική τους εμφάνιση σε ανδρικό πρωτάθλημα πήραν και την ανοδο σε μεγαλύτερη κατηγορία (κέρδισαν με 1-0 τον Απόλλωνα Α. εκτόε έδρας). Την τρίτη θέση κατέκτησε ο Αλθαιμένης Κρητηνίας. Οι «πράσινοι» θα πάρουν και αυτοί την άνοδο σε περίπτωση που στα μπαράζ της Β΄ Κατηγορίας (δευτεραθλητές 1ου , 2ου  (όμιλοι Ρόδου)και ομίλου νήσων) πάρει το εισιτήριο για την Α΄ Κατηγορία ομάδα από τους δύο ομίλους της Ρόδου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Γ Κατηγορία
(18η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
22. ΑΛΘΑΙΜΕΝΗΣ – ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ ΦΑΝΩΝ Κυριακή 26/03/17 14:00 ΔΙΑΚΟΦΙΛΙΠΠΗΣ Ν., ΓΙΩΡΓΑΣ Σ., ΑΥΓΕΝΙΚΟΥ Θ.
(Παρατηρητής Δ: ΜΙΧΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ)
6-1
23. ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝΩΝ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ ΡΟΔΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΩΝ Κυριακή 26/03/17 14:00 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ε., ΤΣΕΤΣΟΣ Σ., ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ Κ.
(Παρατηρητής Δ: ΣΤΕΡΓΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ)
0-1
24. ΔΩΡΙΕΑΣ – ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΑΜΑΤΡΙΑΣ Ε.Α.Κ. Κυριακή 26/03/17 14:00 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ Σ., ΜΠΑΡΚΑΣ Λ.
(Παρατηρητής: ΖΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ)
0-4
25. ΑΣΠΙΔΑ ΑΠΟΛΑΚΚΙΑΣ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΓΕΝΝ. ΑΠΟΛΑΚΚΙΑΣ Κυριακή 26/03/17 17:00 ΑΛΕΞΙΟΥ Θ., ΝΤΟΚΟΣ Α., ΤΣΕΠΟΥΡΑΣ Κ.
(Παρατηρητής Δ: ΚΑΤΤΑΒΕΝΟΣ ΣΤΕΛΛΙΟΣ)
0-0
26. ΘΥΕΛΛΑ – ΡΟΔΙΑΚΟΣ ΠΥΛΩΝΑΣ Κυριακή 26/03/17 17:00 ΑΥΓΕΝΙΚΟΥ Α., ΚΟΥΜΠΛΑ Α., ΚΑΡΑΒΕΛΑΤΖΗ Κ.
(Παρατηρητής Δ: ΟΡΦΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ)