“Καθάρισε” στην επανάληψη ο Διαγόρας Βατίου

Δύσκολα έβαλε στον Διαγόρα Βατίου ο ουραγός της βαθμολογίας, Ηρακλής Λάρδου για ένα ημίχρονο όταν και τον κράτησε στο μηδέν. Στην επανάληψη όμως οι Βατενοί πάτησαν το… γκάζι και έφτασαν στην άνετη νίκη με 0-3.

Μετά το “στείρο” πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι στην επανάληψη και έκαναν το 0-1 στο 55′ με τον Παπουρδάνο.

Το τέρμα αυτό “έλυσε” τα πόδια των παικτών του Γιάννη Καμπούρη που έφτασαν στο 0-2 με τον Ζωάνου στο 60′ και πέντε λεπτά αργότερα (65′) ο Χατζησάββας σφράγισε το τρίποντο.

Διαιτησία: Κυρίτσης, Λαζός, Βλάχος

Ηρακλής: Νικηταράς, Καπιώτης, Καμμάς, Ευαγγελίδης Ι., Ρούφας (66′ Δήμπαλης), Πάχου (83′ Ψαράς), Ευαγγελίδης Σ., Διακολουκάς (67′ Μουστάκας), Φάκκας, Διακογεωργίου, Μπραχούσι.

Διαγόρας: Μαυρουδής, Μοσχής, Καραγιάννης, Ζερβός, Έλληνας, Τριανταφιλλίδης (57′ Λαζίδης), Χατζησάββας, Παπουρδάνος, Πρέτσι, Κατσαρής (76′ Αγγελάκης), Ζωάννου (75′ Αδάμος)