Εύκολα ο Αστέρας Π 4-0 τον Κλεάνθη

Οι «κυανόλευκοι», πήραν θριαμβευτική νίκη και θα ολοκληρώσουν  νωρίτερα τις προσπάθειες τους, παίζοντας το ερχόμενο Σάββατο στην Κάρπαθο με τον Ποσειδώνα. Έλεγξαν από την αρχή το παιχνίδι και μπόρεσαν να προηγηθούν στο 30 λεπτο με 2-0.

Στο Β΄ μέρος ο Πολυχρόνης  πετυχαίνει  ακόμα δυο γκολ για την ομάδα του.
Ο Κλεάνθης προσπάθησε να φανεί ανταγωνιστικός  στο παιχνίδι, αλλά τα δυο γκολ του Α΄ημίχρονο του αγώνα, παρά το γεγονός πώς οι παίκτες του προσπάθησαν, καθώς τα πάντα έχουν ήδη κριθεί .

Τα  γκολ
17΄Ο Πάπα έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, ο Τσιφούτης απέκρουσε προσωρινά και ο Κυπριώτης από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να πετύχει το 1-0
24΄Πάλι από απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα, ο Πάπα αυτή τη φορά που από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για δεύτερη φορά 2-0
73΄Ο Ενεσέλ βρήκε πολύ όμορφα τον Πολυχρόνη στην περιοχή κι αυτός με κοντινό πλασέ την έστειλε στα δίχτυα για να γίνει έτσι το 3-0
75΄Ο Πολυχρόνης από κοντά σημείωσε το τελικό 4-0