(Ζωντανά) Ιάλυσος-Ερμής Ζωνιανών 2-1 Τελικό

1. Για την 28η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (4ος όμιλος), ο Ιάλυσος υποδέχεται τον Ερμή Ζωνιανών στο Οικονομίδειο Στάδιο. Μέσα από τον fmtop.gr μπορείτε να παρακολουθήσετε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα.

Οικονομίδειο Στάδιο Ιαλυσού (17:00): Ιάλυσος-Ερμής Ζωνιανών  2-1 Τελικό

86′ Κόκκινη στον Παπαδόπουλο που βρίσκεται στον πάγκο του Ιάλυσου για εξύβριση

83′ Σέντρα του Καρπαθάκη ο Χατζηφούντας πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 2-1

77′  Φάουλ για τον Ιάλυσο σε καλό σημείο στη γραμμή της μεγάλης περιοχής, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

68′ Ο Ρόβας έκανε σέντρα σουτ με τη μπάλα να φεύγει άουτ

63′ Ο  Χατζηφούντας έκανε τη συρτή σέντρα με τον Σπάρταλη να πλασάρει μέσα από την μικρή περιοχή αλλά πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή διώχθηκε από τον Λαδιανό

60′  Δελαπόρτας έκανε το σουτ με τη μπάλα να χτυπάει στο χέρι του Ραπτάκη. Ο διατητής έδωσε πέναλτι.Ο Δελαπόρτας εκτέλεσε εύστοχα για να γίνει έτσι το 1 – 1

58′  Μετά από λάθος στην άμυνα, με τον Ρόβα να παίρνει τη μπάλα και να σουτάρει έξω από την περιοχή και να κάνει το 0 – 1

56′ ο Ρουμπάκης έκανε τη σέντρα, ο Τοπούζης κοντρόλαρε με το στήθος μέσα στην περιοχή και έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι (άουτ)

50′ Ο  Χατζηφούντας πήγε νακοντρολάρει στην περιοχή με τη μπάλα να χτυπά στο χέρι του Χαζτηβασίλη και τον διαιτητή να δίνει πέναλτι.Ο Ρεκλείτης εκτέλεσε με τη μπάλα να χτυπάει στο δεξί δοκάρι. Έχασε την ευκαιρία ο Ιάλυσος να ανοίξει το σκορ

47′ Ο Ρεκλείτης σέντραρε  αλλά ο τερματοφύλακας του Ερμή βγήκε μπροστά από τον Χατζηφούντα και μπλόκαρε τη μπάλα

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Ημίχρονο

45′ ο Σπάρταλης έκανε μια ωραία μπαλιά στον Ρίκκα, αυτός κοντρόλαρε με το στήθος και έκανε το γυριστό σουτ αλλά έστειλε τη μπάλα να περάσει δίπλα από το δοκάρι και να καταλήξει άουτ.

43′ Ο Παφιάκης έκανε σέντρα από τα δεξιά προς το πίσω δοκάρι με τον Χατζηφούντα να κάνει μια αδύναμη κεφαλιά και να μπλοκάρει εύκολα ο τερματοφύλακας

34′ Ο  Καρπαθάκης με μακρινό δυνατό σουτ ανάγκασε τον τερματοφύλακα του Ερμή να αποκρούσει δύσκολα σε κόρνερ.

30′ Ο  Δελαπόρτας έκανε μια μακρινή μπαλιά προς τον Σπάρταλη και πάλι που βγήκε στην πλάτη αλλά δεν μπόρεσε να προλάβει τη μπάλα η οποία κατέληξε άουτ

24′ Ωραίος συνδυασμός Δελαπόρτα, Χατζηφούντα και Σπάρταλη αλλά ο τερματοφύλακας του Ερμή πρόλαβε, βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε τη μπάλα

20′ ο Χατζηφούντας από θέση τετ α τετ πλάσαρε αλλά ο τερματοφύλακας Ανδρεάδης απόκρουσε σε κόρνερ

14′ ο Ρεκλέιτης με βαθιά μπαλιά “βρήκε” τον Δελαπόρτας που μπήκε στην περιοχή. Αυτός σούταρε δυνατά αλλά έστειλε τη μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

10′ ο Δελαπόρτας έκανε σουτ μέσα από την περιοχή αλλά  τερματοφύλακας του Ερμή κατάφερε να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

8′ ο Δελαπόρτας προσπάθησε να βρει τον Σπάρταλη στην πλάτη της άμυνας αλλά δεν πρόλαβε τη μπάλα και αυτή κατέληξε άουτ

5′ Ο Χατζηφούντας κάνει τη σέντρα στην περιοχή προς τον Δελαπόρτα ο οποίος δεν πρόλαβε τη μπάλα