Ισόπαλοι 2-2 Άρης και ΑΕΡΑ

Άρης και ΑΕΡΑ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Α΄ Κατηγορίας Δωδεκανήσου.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα αφού στο 13΄ κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με τον Τσελεπίδη για το 1-0.

Στο 37΄ έφερε το ματς στα ίσια. Ο Μπαράι  με σουτ ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που έμεινε μέχρι το ημίχρονο.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης οι Αρχαγγελίτες πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Μπαϊρακτάρη που από κοντά έκανε το 2-1.

Στο 56΄ο Φιλιππάκος  εκμεταλλεύτηκε λάθος του Βαρέλη και με ψύχραιμο και ωραίο πλασέ ισοφάρισε σε 2-2.

Το τελευταίο μισάωρο δημιουργήθηκαν κάποιες ευκαιρίες από τις ομάδες, όμως το ισόπαλο 2-2 δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε.