Στην Α2 ο Ανταγόρας!

Με το σπαθί τους στην Α2. Τα κορίτσια του Ανταγορα το πίστεψαν από το καλοκαίρι, έλιωσαν στις προπονήσεις, πίστεψαν στους εαυτούς τους και στο όνειρο που τις οδηγεί εδώ και χρόνια και τα κατάφεραν. Η ομάδα του Γιάννη Παππούλη είναι στην Α2 αφού επικράτησε στο σημερινό τελευταίο ματς του Εσπερου Πάτρας με 51-43

Η ομάδα μας ξεκίνησε καλά το ματς και είχε σωστές επιλογές στην επίθεση και κέρδιζε στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-9.

Στην συνέχεια οι πράσινες ήταν αγχωμένες και αυτό έδωσε την ευκαιρία στον Έσπερο να περάσει μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο με 22-25 ενω το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 36-37.

Στο τέλος μίλησε η καρδιά των κοριτσιών όμως που είναι σαφώς πιο έμπειρα σε τέτοιες καταστάσεις. Μπήκαν με το μάτι τους να γυαλίζει έκαναν το 36-37, 47-37 και έβαλαν τις βάσεις για την μεγάλη νίκη.

Το μόνο που είχαν να κάνουν οι πράσινες ήταν να διαχειριστούν το σκορ και έφτασαν στο πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνος με 51-43.

Τα δεκάλεπτα: 15-9, 22-25, 36-37 ,51-43

Διαιτητές: Γιαρίνη- Κανελλόπουλος
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κωστούλα 12(4), Σαράγια 6, Πατμίου 6, Κασάπογλου 7, Καραμπατζάκη 18, Σβύνου 2, Δρεττάκη, Στάκκου.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Παπαγιαννόπουλος): Ψυρρή 3, Φλογερά 5(1), Νάτσκου 6(2), Μαρίνη 12, Μαρούντα 4, Τσιακμά, Ντάρλα, Τραγουστή 6, Λαγπάτη 7.