Ζωντανά οι αγώνες Ρόδου, Ιάλυσου και Διαγόρα

Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής (6ος όμιλος), σήμερα στις 4 το απόγευμα αγωνίζονται και οι τρεις εκπρόσωποι μας. Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και παρακολουθήστε την ζωντανή εξέλιξη των παιχνιδιών της Ρόδου κόντρα στο Λουτράκι στο Δημοτικό Στάδιο, του Ιάλυσου ενάντια στο Ζευγολατιό στο Οικονομίδειο και την δοκιμασία του Διαγόρα στην έδρα του Πέλοπα Κιάτου.

Αναλυτικά:

Δημοτικό Στάδιο Ρόδου (16.00): Ρόδος- ΠΑΟ Λουτράκι 1-0 Τελικό

Έναρξη του αγώνα στο Δημοτικό Στάδιο του νησιού μας

5′ Ωραίο σουτ του Σερτζίνιο μέσα από την περιοχή, ο τερματοφύλακας του Λουτρακίου απέκρουσε και στην επαναφορά ο Ολιβέιρα “σημάδεψε” στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

7′ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Λέκκα, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και κατέληξε κόρνερ

10′ ΓΚΟΟΟΟΛ! Η Ρόδος ανοίγει το σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σερτζίνιο και γράφει το 1-0. Η παράβαση υποδείχθηκε από τον διαιτητή, μετά από αντικανονικό μαρκάρισμα του Τσιώκου πάνω στον Ιμεραλιλάι μέσα στην περιοχή

16′ Σουτ του Ζερβού για τους φιλοξενούμενους, η μπάλα έφυγε άουτ

26′ Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Σερτζίνιο λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ δίπλα από το δοκάρι

38′ Τραυματισμός για τον Ολιβέιρα που δυστυχώς φαίνεται να είναι σοβαρός. Ο Βραζιλιάνος βρέθηκε για αρκετή ώρα στο έδαφος, αντικαταστάθηκε και κλήθηκε ασθενοφόρο. Στην θέση του ο Πάλλας

Ήρθε το ασθενοφόρο όπου παρέλαβε τον Βραζιλιάνο ποδοσφαιριστή. Δεν είναι ενθαρρυντικές οι πρώτες εκτιμήσεις, καθώς ο έμπειρος παίκτης πρέπει να έχει υποστεί μεγάλη ζημιά στο γόνατο

Ημίχρονο

Έναρξη του β’ μέρους

67′ Πάνω από τα δοκάρια του Διασηνού πέρασε η μπάλα στην απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Αυγενικού

Πολύ κακό ποιοτικά παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, με την Ρόδο πάντως να κρατάει με άνεση το προβάδισμα της

77′ Πάνω από τα δοκάρια πέρασε η μπάλα στο σουτ από τον Γωνιάδη

Προσπαθεί να πιέσει το Λουτράκι για να φτάσει στην ισοφάριση

89′ Νέο σουτ από τον Γωνιάδη και πάλι η μπάλα πήρε ύψος και έφυγε άουτ

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο Δημοτικό Στάδιο. Πρώτη νίκη για τους “πράσινους” στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής

Ρόδος: Παναγόπουλος, Ιμεραλιλάϊ (75′ Καντιμοίρης), Κουρούπης, Μκρτσιάν, Αποστόλου (65′ Αυγενικού), Πότσι, Πινδώνης, Σερτζίνιο, Ολιβέιρα (38′ λ. τρ. Πάλλας), Λέκκας (58′ Ζώνας), Παβίσεβιτς

Λουτράκι: Διασηνός, Στασινόπουλος Δ., Τσώκος, Ντερτηνής, Τζορμπατζίδης (50′ Σαλοδημήτρης), Στασινόπουλος Λ., Σιώκος, Γεωργίου (86′ Παππάς), Γωνιάδης, Ζερβός (68′ Πετρίδης), Γούλας

Διαιτησία: Παρχαρίδης, Κορώνας, Σγουράκης

Οικονομίδειο Στάδιο Ιαλυσού (16.00): Ιάλυσος- ΑΟ Ζευγολατιού 4-1 Τελικό

Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Οικονομίδειο

Δυνατά μπήκε ο Ιάλυσος που πιέζει τον αντίπαλο του

7′ Στην αγκαλιά του Σκούρτη κατέληξε το σουτ του Καμπλιώνη

9′ ΓΚΟΟΟΟΛ! Μετά από δυνατό σουτ του Καμπλιώνη, η μπάλα κόντραρε στον Πόποβιτς και αφού άλλαξε πορεία κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0

30′ Μετά από προσπάθεια του Φαβάλι, η μπάλα έφτασε στον Πόποβιτς το πλασέ του οποίου πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Κυρίαρχος του αγώνα ο Ιάλυσος, ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό

41′ Τεράστια ευκαιρία για τους τοξοβόλους. Ο Καμπλιώτης σε διπλό χρόνο δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αφού την πρώτη φορά απέκρουσε ο Σκούρτης και την δεύτερη αστόχησε

42′ ΓΚΟΟΟΟΛ! Μετά από κόρνερ του Πόποβιτς, ο Δήμας με κεφαλιά έγραψε το 2-0

45′ ΓΚΟΟΟΟΛ! Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πόποβιτς ο Ιάλυσος φτάνει στο 3-0. Η παράβαση υποδείχθηκε μετά από χέρι του Πολυδωρόπουλου μέσα στην περιοχή

Ημίχρονο

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

48′ ΓΚΟΟΟΟΛ! Έπειτα από φάση διαρκείας, ο Πόποβιτς από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-0. Είχε προηγηθεί σέντρα- σουτ του Μαγκάκη στο οριζόντιο δοκάρι και απόκρουση του Σκούρτη στο κοντινό σουτ από τον Βλάχο

72′ Γκολ! Μειώνει σε 4-1 ο Παππάς με κοντινή κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Παινέση

77′ Παίζεται από τον διαιτητή στο πέσιμο του Σπάρταλη μέσα στην περιοχή, μετά από μαρκάρισμα του Σπέτσι. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για πέναλτι

80′ Απόκρουση του Ανδρούτσου στο δυνατό σουτ από τον Ζούρκα

81′ Στο δοκάρι σταμάτησε το σουτ του Καραγκούνη

Τέλος στο παιχνίδι. Άνετη επικράτηση και πρώτη νίκη για Ιάλυσο στην φετινή Γ’ Εθνική

Ιάλυσος: Ανδρούτσος, Τζουμάγκας, Μαγκάκης, Τσούπρος, Αρχοντούλης, Φαβάλι (60′ Σταυλάς), Δήμας, Βλάχος (53′ Σπάρταλης), Καμπλιώνης (68′ Πετρούσης), Δελαπόρτας (60′ Αρέτογλου), Πόποβιτς

Ζευγολατιό: Σκούρτης, Πολυδωρόπουλος, Καντιλιεράκης (46′ Ζούρκας), Σπέτσι, Παππάς, Σενάϊ, Γλυκοφρύδης (62′ Κουτσούμπελας), Παινέσης, Καραγκούνης, Αποστολάκης (71′ Μαραθιανός), Μαντζώρος (30′ Μπουργκαγιάνι)

Διαιτησία: Φίτσας, Κεφαλιάκος, Φαγκρίδας

Δημοτικό Γήπεδο Ζευγολατιού (16.00): Πέλοψ Κιάτου- Διαγόρας 0-0 Τελικό

Σέντρα στο Ζευγολατιό

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά με αρκετά λάθη στον χώρο της μεσαίας γραμμής

20′ Ευκαιρία για τον Διαγόρα με το σουτ του Σουάνη, όπου η μπάλα κατέληξε άουτ

24′ Απέκρουσε σε κόρνερ ο γκολκίπερ του Πέλοπα το πλασέ του Γεωργίου

30′ Από πολύ μακρινή απόσταση ο Σουάνης με σουτ προσπάθησε να αιφνιδιάσει, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

Ημίχρονο

Έναρξη του β’ ημιχρόνου

64′ Ευκαιρία για την ομάδα του Κιάτου με ένα σουτ του Μυριώτη όπου  η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Δείχνουν να συμβιβάζονται με την ισοπαλία οι δύο ομάδες όσο περνάει η ώρα, με το… μυαλό τους να είναι περισσότερο στην άμυνα και την διατήρηση του μηδέν πίσω

Τελικό αποτέλεσμα. Ο Διαγόρας πήρε έναν βαθμό και έφτασε τους 4 στο πρωτάθλημα μετά τη νίκη στην πρεμιέρα

Διαιτησία: Κορδολαίμης, Πολυχρονιάδης, Κάλλης