Διαγόρας- Κερατσίνι και Ιωνικός- Ιάλυσος (Ζωντανά) Τελικά

Τέταρτη “στροφή” για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής (6ος όμιλος), με την Ρόδο να έχει ρεπό και τους άλλους δύο εκπροσώπους μας να έχουν δύσκολες αποστολές. Ο Διαγόρας αντιμετωπίζει στο Δημοτικό Στάδιο το Κερατσίνι και ο Ιάλυσος φιλοξενείτε στη Νέαπολη από τον Ιωνικό. Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη των δύο σημαντικών αναμετρήσεων.

Αναλυτικά:

Δημοτικό Στάδιο Ρόδου (13.30): Διαγόρας- Κερατσίνι  2-0  Τελικό

95′ Κόκκινη κάρτα στον Ντούλια καθώς έπαιξε την μπάλα με το χέρι

48′ Ο Διαγόρας βγήκε από την δεξία πλευρά με τον Γεωργίου, ο οποίος έκανε την σέντρα και ο Σουάνης με ωραία προβολή πέτυχε το 2-0.

24′  Σέντρα του Βελλίνη, ο Γεωργίου πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και άνοιξε το σκορ 1-0

Διαιτησία: Μανιώτης, Γουρνιάς, Μπαλιάγκας

Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Στεφανάκος, Ευαγγελιδάκης, Λάμπρου, Ρούνιτς, Προβατίδης, Σκάρος, Βελέτης, Βελλίνης, Γεωργίου, Σουάνης, Γιόνδης.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Mπόζος, Τσουβαλτσίδης, Σκεντεραϊ, Καμπούρης, Μπάτης, Πίτσης, Ντούλιας, Γκιάτης, Μπερνιδάκης, Καλογιάννης, Παπασπύρος

Γήπεδο Νεάπολης (14.30): Ιωνικός- Ιάλυσος  1-1  Τελικό

94′ Κόκκινη κάρτα στον Τσουμάγκα

Μπαίνουμε στις καθυστερήσεις.Ο Ιάλυσος είναι αυτός που πιέζει για ένα δεύτερο τέρμα.

80′ Ο Δελαπόρτας φέρνει το παιχνίδι στα ίσια 1-1.Ο Μπεγλεκτσής με κεφαλιά πάσα τροφοδότησε τον Δελαπόρτα και εκείνος με νέα κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Κουρεπίνη

76′ Ο Κωστούλας πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας έπιασε την κεφαλιά, στέλνοντας την στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Ανδρούτσου  1-0

70΄ο Ιωνικός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Οι «τοξοβόλοι» αμύνονται πολύ καλά και προσπαθούν να βγουν στην κόντρα επίθεση

48′ Σουτ του Νικολέττου η μπάλα κόντραρε άλλαξε πορεία και κατέληξε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ανδρούτσου.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Ο Ιάλυσος ήταν κυρίαρχος του παιχνιδιού στα πρώτα 25 λεπτά της αναμέτρησης χάνοντας τρεις σπουδαίες ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ.Από την άλλη η ομάδα της Νίκαιας μετά το 25 λεπτο ισορρόπησε το παιχνίδι, χωρίς όμως να έχει απειλήσει την εστία του Ανδρούτσου.

Ημίχρονο

25′ Ο Ιάλυσος είναι απόλυτα κυρίαρχος στην αναμέτρηση έχοντας χάσει σπουδαίες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

Διαιτησία: Δημητρόπουλος, Πρέτζας, Πασπάτης

Ιωνικός(Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Κουρεπίνης, Χριστόπουλος, Δημακάκος, Παντελίδης, Πατσατζόγλου, Πουλάκης, Κωστούλας, Ζαγοριανός, Νικολέττος, Καλτσάς.

Ιάλυσος(Αλέξανδρος Αλεξιάδης): Ανδρούτσος, Τσουμάγκας, Σταυλάς, Τσούπρος, Πετρούσης, Χριστόφ, Δήμας, Φαβάλι, Καμπλιώνης, Δελαπόρτας, Πόποβιτς