“Καθάρισε” και πάλι ο Μασάδο για ΑΕΡΑ

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο Βάντερ Μασάδο πήρε το… όπλο του και οδήγησε τον ΑΕΡΑ στη νίκη με 3-0 επί του Νικαγόρα για την 9η αγωνιστική.

Οι Αφαντενοί ήταν καλύτεροι καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα κόντρα στην ομάδα της Κω που έχει μόλις έναν βαθμό μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα και μετουσίωσαν την υπεροχή τους με τρία γκολ.

Σε κομβικό σημείο (45′) ο Μασάδο με κεφαλιά έκανε το 1-0 και με το… καλημέρα της επανάληψης (47′) ο Βραζιλιάνος με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 57ο λεπτό ο Μπάρδης με δυνατό σουτ.

Διαιτησία: Μίαρης, Ορφανός, Αναστασοπούλου

ΑΕΡΑ: Δαρζέντας, Στελλάς, Γιαννακάκης, Μαλλιάκας, Δανάς (88′ Μίγκλης), Γαργάλης, Πλύγκος (69′ Καλογήρου), Μπάρδης, Λυμπερόπουλος (89′ Νικολής I.), Μασάδο, Λόης (60′ Nικολής A.)

Νικαγόρας: Διακοδημητρίου, Σκευοφύλαξ, Ε. Ζερβός, Κοκκαλάκης, Παπαβασιλείου, Στρατής, Γ. Ζερβός, Φούσκας, Κρεμμύδας, Μπίλλης