“Αστεράτο” διπλό στο ΕΑΚ

Τη νίκη με 1-2 στο γήπεδο ΕΑΚ κόντρα στην Κατταβιά πανηγύρισε ο Αστέρας Παστίδας για την 10η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι πήγαν στ’ αποδυτήρια με το σκορ στο 0-1 χάρις το τέρμα που σημείωσε ο Αμπντουλάϊ με σουτ στο 30ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος ο Αστέρας εκμεταλλεύτηκε τα κενά στην άμυνα των γηπεδούχων που βγήκαν μπροστά για να αναζητήσουν την ισοφάριση. Το αποτέλεσμα ήταν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα με το δυνατό σουτ του Πολυχρόνη μέσα από την περιοχή στο 70ο λεπτό.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Φραντζή ήταν να μειώσει στο τελικό 1-2 στο 80′ με την κεφαλιά του Στεφανάκη.

Διαιτησία: Δουλγέρης, Μαυρουδής, Λάζος

Κατταβιά: Παπαβεργής, Κουμπιάδης (91΄Τοπάλ), Μαριεττάκης,. Κ. Κιλασίν, Χ. Κιλασίν, Σαλαμαστράκης, Μαντινάος (83′ Δημητριάδης), Κούτσι, Στεφανάκης, Νασόπουλος, Μήτρου

Αστέρας: Παπαμιχαήλ, Καρύδης, Αποστολάτος, Χαριτάκης, Κατσαμάκης. Καλαγρής, Αμπντουλάϊ (91′ Μ. Παπαμιχαήλ), Στεργιόπουλος (88′ Αυγενικού), Σκόρπος, Γιαννακόπουλος (92′ Κορκίδας), Πολυχρόνης (68′ Κονόμι)