Προοδευτική- Ιάλυσος, Ιωνικός- Διαγόρας (Ζωντανά)

Δοκιμασίες εκτός έδρας για Ιάλυσο και Διαγόρα που δοκιμάζονται από Προοδευτική και Ιωνικό αντίστοιχα για την 7η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (6ος όμιλος). Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και παρακολουθήστε την ζωντανή εξέλιξη των αναμετρήσεων.

Αναλυτικά:

Δημοτικό Νίκαιας (15.00): Προοδευτική- Ιάλυσος 3-2 Tελικό

91′ Ο Πέππας έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Αρχοντούλη και κατέληξε στα δίχτυα του Ανδρούτσου. 3-2

74′ Δυνατό σουτ του Σταυλά από πλάγια θέση, καταλήγει πάνω από τα δοκάρια.

65′  Σούτ του Μπελέρη δύσκολα ο Ανδρούτσος σε κόρνερ.

48′ Τρομερή ατομική ενέργεια του Φαβάλι μπήκε στην περιοχή και με πανέμορφο πλασέ θα φέρει το ματς στα ίσα. 2-2

Ημίχρονο

42′ Από κόρνερ του Φαβάλι ο Μπεγκλετζής με κεφαλιά μειώνει σε 2-1.

30′ Ατομική ενέργεια του Δηλαβέρη, απέφυγε τρεις παίκτες και με πολύ ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ανδρούτσου. 2-0

8′  Ο Μπελέρης τροφοδότησε τον Κουιρουκίδη και εκείνος με  γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ανδρούτσου 1-0

Προοδευτική(Λουκάς Καραδήμος): Μπαντίκος, Πολιανίδης, Καλαϊντζίδης, Ζίζηλας, Παπανικόλας, Χρήστου, Κουιρουκίδης, Μπελέρης, Κανελλόπουλος, Ντάλλας, Δηλαβέρης

Γ.Α.Σ. Ιάλυσος(Κώστας Βασιλακάκης): Ανδρούτσος, Χριστόφ, Τσούπρος, Σταυλάς, Αρχοντούλης, Ρεκλείτης, Παφιάκης, Καμπλιώνης, Πόποβιτς, Δελαπόρτας, Φαβάλι

Διαιτησία: Καλογερόπουλος, Αραβίδης, Ψύλλος

Δημοτικό Νεαπόλεως (15.00): Ιωνικός- Διαγόρας  0-2 Tελικό

54′ Ο Γιόνδης κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας του Ιωνικού, έγινε δέκτης της μπάλας και από κοντά με πλασέ νίκησε τον Κουρεπίνη δίνοντας προβάδισμα ασφαλείας στον Διαγόρα 0-2

48′ Ο Στεφανάκος διώχνει δύσκολα σε κόρνερ το φάουλ του Καλτσά.

Ημίχρονο

44′ Ο Γεωργίου βρέθηκε μόνος του στο ύψος του πέναλτι αλλά ο αμυντικός του Ιωνικού τον πρόλαβε πριν εκτελέσει τον Κουρεπίνη.

32′  Ο Στεφανάκος στην προσπάθεια του να μαζέψει την μπάλα του έφυγε μέσα από τα χέρια, με τον Προβατίδη να απομακρύνει προτού ο Μπάτσι την στείλει στα δίχτυα.

29′ Ο Σουάνης πίεσε τον Κωστούλα και του έκλεψε την μπάλα και ο Γιόνδης ολομόναχος απέναντι στον Κουρεπίνη έγραψε το 0-1. Διαμαρυρίες για φάουλ του Σουάνη από τους γηπεδούχους.0-1

22′ Ο Γεωργίου πάτησε περιοχή έκανε το παράλληλο γύρισμα, όμως το σουτ του Βελέτη κατέληξε άουτ. Ο μέσος του Διαγόρα πιεζόταν από τον Πατσατζόγλου

15′ Ο Γεωργίου έκανε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα έσκασε μπροστά από τον Κουρεπίνη, παρόλα αυτά ο τερματοφύλας του Ιωνικού έδιωξε σε κόρνερ.

7′ Σέντρα του Χειμωνέττου η μπάλα περνάει από όλους και καταλήγει άουτ.

Ιωνικός(Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Κουρεπίνης, Κωστούλας, Δημακάκος, Παντελίδης, Κορνέζος, Πατσατζόγλου, Καλτσάς, Πλάκας, Μπάτσι, Νικολέττος, Τζουμάκης

Διαγόρας(Νίκος Παντέλης): Στεφανάκος, Ευαγγελιδάκης, Χειμωνέττος, Προβατίδης, Παυλίδης, Ρούνιτς, Γεωργίου, Σουάνης, Γιόνδης, Βελλίνης, Βελέτης

Διαιτησία: Παπαποστόλου, Πάγγουρας, Δελλής