Τα “ελάφια” φώναξαν “παρών”

Παρότι αγχώθηκε και χρειάστηκε ένα τέρμα στο φινάλε του ματς, η Ρόδος επικράτησε με 0-1 εκτός έδρας του Ζευγολατιού και ανέβηκε στον βαθμολογικό πίνακα της Γ’ Εθνικής (6ος όμιλος).

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τα ηνία από το ξεκίνημα του ματς και απείλησαν με το σουτ του Μπαγκούρα στο 27′ που απομάκρυνε ο αντίπαλος γκολκίπερ.

Ένα λεπτό αργότερα (28′) Κουρούπης είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι και έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε ισόπαλο.

Στην επανάληψη ο Πινδώνης προειδοποίησε με μια κεφάλια που έδιωξε δύσκολα ο τερματοφύλακας και στο 85′ με νέα κεφάλια βρήκε τον δρόμο προς στα δίχτυα για το 0-1.

Διαιτησία: Πούλημας (Κέρκυρας), Καραθανάσης, Βιντσεντζάτος (Αν. Αττικής)

Ζευγολατιό: Ντάσης, Κουτσούμπελας, Πολυδωρόπουλος, Βελέτζας, Παππάς, Σπέτσης, Παινέσης (90′ Καλλίρης), Σενάι, Μαραθιανός (86′ Ματζώρος), Ζάρκος, Καραγκούνης

Ρόδος: Παναγόπουλος, Κουρούπης, Καντιμοίρης (66′ Ιμεραλιλάι), Αποστόλου, Μκρτσιάν, Πότσι (66′ Βολονάκης), Πινδώνης, Μπαγκούρα, Αυγενικού, Μίγκας (87′ Δαβρής), Λέκκας (90′ Καμπούρης)