Εθνικός- Ρόδος και Πέλοπας- Ιάλυσος (Ζωντανά) Τελικά

Επανέναρξη του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής (6ος όμιλος) και οι δύο εκ των εκπροσώπων μας μπαίνουν στην “μάχη” με εκτός έδρας δοκιμασίες. Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και παρακολουθήστε την ζωντανή εξέλιξη στις αναμετρήσεις Εθνικός- Ρόδος στην Καλλιθέα και Πέλοπας- Ιάλυσος στο Κιάτο.

Αναλυτικά:

Δημοτικό Γήπεδο Καλλιθέας (15.00): Εθνικός- Ρόδος  3-1   Τελικό

88′ Η ομάδα του Πειραιά,βγήκε στην κόντρα με τον Κατσικοκέρη να φεύγει μόνος του απέναντι από τον Παναγόπουλο και αφού τον πέρασε σκόραρε σε κενή εστία. 3-1

70′ Δεύτερο λάθος στην άμυνα της Ρόδου, δεύτερο γκολ για τον Εθνικό.Ο Στασινός έβγαλε την σέντρα από τα δεξιά και ο Μρκτσιαν στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα την έστειλα στα δίχτυα της ομάδα του. 2-1

63′  Σπουδαία ευκαιρία για την Ρόδο να πάρει εκ νέου προβάδισμα.Ο Παβίσεβιτς έβγαλε την σέντρα από τα αριστερά, ο Μίνγκας έιασε σε πρώτο χρόνο το σουτ, με τον Μπανγκούρα να μπαίνει στην πορεία της και με κεφαλιά από κοντά να στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

60′ Γκολ για τον Εθνικό που φέρνει το παιχνίδι στα ίσια με τον Κατσικοκέρη.Έπειτα από λάθος στα αριστερά της άμυνας της Ρόδου, ο Ρομάνο έβγαλε την σέντρα και ο αφύλακτος Κατσικοκέρης απο κόντα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παναγόπουλου. 1-1

55′ Τίποτα το αξιοσημείωτο στο δεύτερο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι έχουν μια φλύαρη υπεροχή, με την Ρόδο να ελέγχει το παιχνίδι.

47′ Έπειτα από βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Παβίσεβιτς έγινε κάτοχος της μπάλας πάτησε περιοχή, αλλά το σουτ του απέκρουσε ο Σικαλιάς.

Δευτερο ημίχρονο

Ημίχρονο.

45′ Ο Πινδώνης έβγαλε την σέντρα από τα αριστερά, ο Νάκας πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας καξ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει Σικαλιά 0-1

31′ Κάθετη του Νάκα στην πλάτη της άμυνας για τον Μίνγκα, αλλά το πλασέ του τελευταίου έδιωξε σε κόρνερ ο Σικαλιάς.

25′ Πρώτο κόρνερ για την Ρόδο.Εκτέλεσε ο Αυγενικού, απομάκρυναν οι αμυνόμενοι.

20′ Φάουκ του Ρομάνο, κεφαλιά του Κατσικοκέρη, με τον Παναγόπουλο να ελέγχει την μπάλα που έφυγε μακριά από τα δοκάρια.

16′ Σέντρα του Μίγκα από τα δεξιά, μάζεψε ο Σικαλιάς.

13′ Σέντρα σουτ του Γκέσιου από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ.

9′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Εθνικλο.Εκτέλεσε ο Τεγούσης, ο Κρητικός πήρε την κεφαλιά με τον Παναγόπουλο να διώχνει δύσκολα στην γωνιά του.

4′ Ο Κατσικοκέρης έκανε του σουτ, όμως ο Μρκτσιαν με προβολή ανέκοψε την πορεία της μπάλας προς την εστία