Ρόδος- Ιάλυσος (Ζωντανά)

Μεγάλο τοπικό ντέρμπι στο Δημοτικό Στάδιο για την 13η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (6ος όμιλος). Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Ρόδο και τον Ιάλυσο στην προσπάθεια που κάνουν οι δύο ομάδες του νησιού μας για να “αναρριχηθούν” στον βαθμολογικό πίνακα και να πλησιάσουν την πρώτη θέση.

Δημοτικό Στάδιο Ρόδου (17.00): Ρόδος- Ιάλυσος 1-0

Πρώτο 20λεπτο στο Δημοτικό Στάδιο, με τις φάσεις να απουσιάζουν μπροστά από τις δύο εστίες. Καλύτερα κυκλοφορεί την μπάλα η Ρόδος και αναζητά διαδρόμους προς την αντίπαλη περιοχή

33′ Μετά από λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων, ο Παβίσεβιτς με δυνατό διαγώνιο σουτ έγραψε το 1-0

Ημίχρονο

63′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ρόδο. Μετά το γύρισμα του Παβίσεβιτς, ο Πινδώνης πλάσαρε ψηλά αουτ προ κενής εστίας

72′ Με δέκα παίκτες συνεχίζει ο Ιάλυσος. Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Αρχοντούλη για μαρκάρισμα πάνω στον Αυγενικού

85′ Διακοπή στο παιχνίδι, καθώς έκλεισαν οι προβολείς στο Δημοτικό Στάδιο

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων πήγαν στ’ αποδυτήρια και όλοι περιμένουμε ενημέρωση για το τι μέλει γενέσθαι με την εξέλιξη του αγώνα, αφού υπάρχει γενικό μπλακ άουτ

Επανέναρξη του αγώνα, καθώς άναψαν οι προβολείς

89′ Καλό σουτ του Ματζάνο από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε την μπάλα ο Παναγόπουλος

94′ Νέα διακοπή στο παιχνίδι, καθώς έκλεισαν και πάλι οι προβολείς!

Γενικό μπλάκ άουτ σε όλη την πόλη της Ρόδου

Ο κόσμος έχει αρχίσει να αδειάζει τις εξέδρες του γηπέδου, καθώς διανύαμε τα τελευταία δευτερόλεπτα στις καθυστερήσεις του αγώνα

Σύμφωνα με τα όσα έγιναν γνωστά, υπήρχαν άλλα δύο λεπτά καθυστερήσεων για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι

Βγήκαν εκ νέου οι παίκτες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο για να ολοκληρωθεί αυτό το “μαραθώνιο” παιχνίδι που έχει συμπληρώσει πάνω από 2,5 ώρες!

Τέλος στο παιχνίδι. Δεν άλλαξε κάτι στα τελευταία 2 λεπτά και η Ρόδος πήρε μια σπουδαία νίκη

Ρόδος: Παναγόπουλος, Ιμεραλιλάι, Αποστόλου, Δαβρής, Μκρτσιαν, Πότσι, Φάμπιο, Αυγενικού, Παβίσεβιτς, Νάκκας, Πινδώνης

Ιάλυσος:Ανδρούτσος, Παφιάκης, Σταυλάς, Τσούπρος, Αρχοντούλης, Ρεκλείτης, Παφιάκης, Φαβάλι, Μπεγλεκτσής, Δελαπόρτας, Βλάχος

Διαιτησία: Μιχούλιας, Τασόπουλος, Ανδρέου (Μακεδονίας)