“Στοπ” στα Λάερμα για τον Εθνικό Αρχίπολης

Αήττητος μέχρι στιγμής ήταν ο Εθνικός Αρχίπολης, ωστόσο στην αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Λαέρμων για την 8η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας (α’ όμιλος) ο Πολύστρατος τον… ανάγκασε στο πρώτο του ανεπιτυχή αποτέλεσμα. Οι νεοφώτιστοι επικράτησαν με 2-0 και συνεχίζουν την πολύ καλή τους πορεία.

Τα γκολ της νίκης για την γηπεδούχο ομάδα σημειώθηκαν στο φινάλε των δύο ημιχρόνων. Αρχικά στο 40′ ο Χωρίτης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 και το τελικό 2-0 έγραψε το Χατζημιχαήλ με πλασέ στο 85ο λεπτό.

Διαιτησία: Πατσιόπουλος, Αχιολάς, Μαυρουδής

Πολύστρατος: Δημητρίου, Πόλος, Χατζηκαλημέρης, Αναστασιάδης, Λυκοπάντης, Γιώργου (60’ Καραγιάννης), Πανούσης (70’ Κοιλιάς), Πατούνας, Μπακαρής, Χατζημιχαήλ (85’ Ματοχιτάϊ), Χωρίτης

Εθνικός: Καρπαθάκης, Θυριάκης, Μπαρμπαντώνης, Λυριστήγς, Αλευρόπουλος, Χατζηνικόλας, Μαυριός (65’ Μανέττας), Κουφός, Μπεγκάσι, Παπανθίμου, Κρεκούκιας