Διπλό στο… ρελαντί για τον Απόλλωνα στην Απολακκιά

Φορτσάροντας μόνο όταν… έπρεπε, ο Απόλλων Καλυθιών πέρασε νικηφόρα με σκορ 0-2 από το γήπεδο της Απολακκιάς, επικρατώντας της τοπικής Ασπίδας στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας (β’ όμιλος).

Τον δρόμο για τη νίκη άνοιξε ο Μαυρομούστακος στο 15ο λεπτό με ψύχραιμο πλασέ, ενώ το τελικό 0-2 διαμόρφωσε στο 58ο ο Σπαχιού που πήρε το “ριμπάουντ” μετά την προσπάθεια του Νικολού στο οριζόντιο δοκάρι.

Καλύτερος σε όλη την αναμέτρηση ο Απόλλων, δεν απειλήθηκε και αφού πέτυχε από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, πήρε το τρίποντο, ενώ στο 65′ ο Σίμου είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι και έχασε την ευκαιρία να χριστεί σκόρερ και να αυξήσει τον δείκτη του σκορ.

Διαιτησία: Σπάρταλης, Αναστασοπούλου, Βούλγαρη

Ασπίδα: Μητσού, Ρόσι, Ζαράρης Τ., Μύρτο, Σκουλούδης, Νάκκας, Σουλούνης (71′ Ζαράρης Σ.),Κόντζος, Κούτρας, Διακογιάννης (82′ Παπαδιός), Περούλλης

Απόλλων: Ροδίτης, Πασόπουλος, Κυρίτσης, Μιχαλάς (46′ Σταυρής), Νικολός, Γίδαρης (54΄Τσίττας), Ταντίκης (73΄Στάθης), Σπαχιού, Κουφάλης, Σίμου, Μαυρομούστακος