Νίκη από την… σέντρα για τον Εθνικό

Μέσα στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης στην Αρχίπολη, ο Εθνικός είχε πετύχει ήδη τρία τέρματα ενάντια στην Αναγέννηση Έμπωνας και πήρε τη νίκη με 3-1 στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του α’ ομίλου της Β’ κατηγορίας.

Στο 2′ ο Μανέττας με πλασέ μετά από σέντρα του Βαρέλη έγραψε το 1-0, ενώ ο Κρεκούκιας με σουτ στο 6′ ανέβασε τον δείκτη του δείκτη του σκορ στο 2-0. Το 3-0 σημείωσε στο 9′ ο Μαυριός με κεφαλιά και αυτό ήταν το σκορ του ημιχρόνου, αφού οι Αρχιπολενοί έριξαν ταχύτητα.

Το γκολ της τιμής για την Αναγέννηση πέτυχε ο Χατζηνικόλας με κοντινό πλασέ στο 75ο λεπτό και έτσι διαμορφώθηκε το 3-1 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Ατσικνούδας, Ορφανός, Βούλγαρη

Εθνικός: Ζααλούκ, Γιαννιού, Μανέττας (82′ Λογοθέτης), Μαυριός, Μπόσινας, Κρεκούκιας, Κουφός, Βαρέλης (76′ Σαββάκης), Αφαντενός (85′ Κωστομοίρης), Κουτσουμπάρης, Μπέρδης

Αναγέννηση: Φλοσκάκης Π., Τσουκαλάς, Κωνσταντάκης, Χρυσοχός, Φλοσκάκης Π.Ν., Γιασιράνης, Κενενούνης, Χατζηνικόλας, Πιζήμολας, Κατινάκης, Χατζηγιαννάκης (50′ Συφωνιός)