“Ξεμπέρδεψε” με νίκη ο Δαμάγητος

Τη νίκη που αναζητούσε για να… σώσει την κατηγορία πέτυχε ο Δαμάγητος που επικράτησε με 3-1 του Διγενή και ξεμπέρδεψε με την υπόθεση παραμονή, μία αγωνιστική πριν το φινάλε της Β’ κατηγορίας.

Στο 15′ με φάουλ έξω από την περιοχή, ο Τόμπσον έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους και αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, αφού στο 45′ το σουτ του Ζαχαρία σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη κατάφερε με την κεφαλιά του Θαρρενού να ισοφαρίσει σε 1-1 ο Δαμάγητος, αλλά οι Θολοενοί πολύ σύντομα κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα. Έκαναν το 2-1 στο 55′ με το αυτογκόλ του Ζαχαρία και ο 73′ έγραψαν το 3-1 και κλείδωσαν τη νίκη, με το τέρμα του Ατσίδη.

Διαιτησία: Τσοπανάκης, Ράδος, Μπάρκας

Δαμάγητος: Στεργενάκης, Μπιλιάς, Αρφαράς, Καραγιάννης (66΄λ.τ. Φλεβάρης), Συρράκος,  Πανταζόπουλος (26΄λ.τρ. Μανιουδάκης, 53΄λ.τρ. Κεβάνι), Τόμπσον, Κυριακίδης, Καλοπέτρης, Ατσίδης

Διγενής: Μιχαλάκης, θεοδοσίου, Κατσαμάκης, Κανάκης, Ζαχαρίας, Θαρρενός (87΄λ.τρ. Πιστόλας), Τζουανάκης, Μάνο, Μανωλάγκας (65΄Σεχού),Παπαθανασίου, Χεγκιμάζ (74′ Ζούνης)