Ποσειδώνιο κύπελλο Καρπαθου 2016 (Φωτορεπορτάζ)

Η τριτη αγωνιστική ολοκληρώθηκε με τον αγώνα ανάμεσα στις ομάδες του Άρη Οθους και Βρυσιανης Μεσοχώριου . Ένας αγώνας δυνατός όπου ο Άρης είχε μια ελαφρά πρωτοβουλία όμως το τρίποντο πήρε η Βρυσιανη έχοντας σε εξαιρετική μερα τον υψηλόσωμο κεντρικό αμυντικό Τσαμη Χρήστο ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο αποσόβηση σίγουρο γκολ βγάζοντας την μπάλα πάνω απο την γραμμή και στην επανάληψη με δικό του μακρινό σουτ έγραψε το 0-1 που έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στην ομάδα του . Την πρώτη αγωνιστική είχαμε το παιχνίδι ανάμεσα στην Αναγέννηση Σποων και ΑΣ Πηγαδια ένα ζευγάρι όπου στην μεταξύ τους αναμέτρηση στο περσινό ΠΚΚ είχε σημειωθεί μια απο τις μεγαλύτερες εκπλήξεις του θεσμού με νίκη με σκορ 1-0 υπέρ της ομάδας των Σποων και οι Πηγαδιωτες έψαχναν την ρεβάνς . Το παιχνίδι κυλούσε με την ομάδα των Πηγαδιών να εχει την πρωτοβουλία σε όλο σχεδόν το ματς χωρις όμως να μπορούν να διασπάσουν το καλοστημένο σύνολο των Σποων . Χρειάστηκε να φτάσουμε στο 90 λεπτό όπου ο νεαρός Νασόπουλος Σ άνοιξε το σκορ και δυο λεπτά αργότερα ο Φελουζης διαμόρφωσε το τελικό 2-0 δίνοντας την νίκη και το τρίποντο στους Πηγαδιωτες . Την δεύτερη αγωνιστική σε ένα ματς στο κατάμεστο “Φραγκισκος Σακελλαρίδης ” ο Απόλλων Βωλαδας φιναλίστ πέρυσι του θεσμού τέθηκε απέναντι στον ενισχυμένο και φιλόδοξο εφέτος Αργοναυτη , κατάφερε να κάμψη την αντίσταση των φιλοξενούμενων με μια εξαιρετική προσπάθεια και σουτ του Μ Σπανου . Ο Αργοναύτης μετά το 1-0 είς βάρος του ανέβασε στροφές και απείλησε όμως στην καλύτερη ευκαιρία του είδε την μπάλα να βρίσκει το δοκάρι και να παραμένει τελικά το ένα μηδέν υπέρ του Απόλλων . Η προσέλευση θεατών και στους τρεις πρώτους αγώνες ηταν ιδιαίτερα αυξημένη . Τα πρώτα δείγματα μας δείχνουν οτι θα εχουμε ένα εντυπωσιακό τουρνουά το οποίο θα ολοκληρωθεί με τον τελικό στις 17/08 .