Ξεκίνησε ΑΕΡΑ-τα μέσα στην Ψίνθο

Πολύ καλή εικόνα παρουσίασε ο ΑΕΡΑ στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι της σεζόν, καθώς οι Αφαντενοί επικράτησαν της Δόξας με 1-3 στο γήπεδο της Ψίνθου. Διάρκειας 70 λεπτών το ματς.

Με διαγώνιο σουτ ο Καλημέρης άνοιξε… λογαριασμό με τους ερυθρόλευκους και έκανε το 0-1 στο 20ο λεπτό, ενώ το δεύτερο τέρμα του ΑΕΡΑ επιτεύχθηκε από το Γιαννακάκη λίγο πριν το τέλος του πρώτου 35λεπτου.

Μπήκε ξανά στο παιχνίδι η Δόξα με το τέρμα που σημείωσε ο Στάππας στο 50ο λεπτό, αλλά ο Μαλλιάκας διαμόρφωσε το 1-3 λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Αξίζει να σημειωθεί πως χρόνο συμμετοχής πήρε ο Παναγιωτόπουλος που βρίσκεται σε προχωρημένες συζητήσεις με την διοίκηση του ΑΕΡΑ και προπονείται με τους Αφαντενούς.

Δόξα: Κοντογεωργάκης, Ορφανός Δ., Τσούλλος, Τσοπάνογλου, Στελλάς, Σαββούλης, Ορφανός Χρ., Κουνελλές, Ορφανός Β., Στάππας, Λυριστής

Έπαιξαν και οι: Κωστομοίρης, Μπατέστας, Σαπουντζής, Χατζηνικόλας, Πετράς, Ζήκας, Καρίκης

ΑΕΡΑ: Καλανδράνης, Μαλλιάκας, Κατσιδώνης, Φωτεινής, Γαργάλης, Κασιώτης, Νικολής, Μασάδο, Τριχιάς, Γιαννακάκης, Καλημέρης

Έπαιξαν και οι: Λαουδίκος, Παναγιωτόπουλος, Καραγιάννης, Στεφανής, Μίγκλης, Κανελλόπουλος