Απολαμβάνει την κορυφή ο Ευκλής

Νικηφόρα πέρασε από το Ενωσιακό Αθλητικό Κέντρο ο Ευκλής που επικράτησε με 0-3 του Ευαγόρα και βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Β’ κατηγορίας (β’ όμιλος) μετά το πέρασμα της 5ης αγωνιστικής.

Οι Σορωνιάτες άνοιξαν το σκορ με το εξαιρετικό χτύπημα φάουλ από τον Μπερετούλη στο 22ο λεπτό και κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα τους παρά την πίεση που δέχθηκαν.

Στην επανάληψη… μίλησε η εμπειρία των φιλοξενούμενων που “καθάρισαν” το ματς, καθώς στο 78′ ο Λαθούρης και στο 85′ ο Γεωργαντάς έγραψαν το 0-3 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτησία: Παπαβασιλείου, Μαυρουδής, Μπερδεμπές

Ευγόρας: Μουχαμεντάνι, Ταρατίτας (40′ λ.τρ. Πιστόλας), Μανταλιός, Αθανασίου, Τσιτσιρής, Ζαλογιάννης (77′ Κουντούρι), Πετράς, Βασιλειάδης, Κεπέρης (63′ Χιντά), Καμπούρης, Μανιάς

Ευκλής: Μακαρούνας Ι. (77′ λ. τρ. Σαμολαδάς), Κορκίδας, Λαός, Λενιού, Λαθούρης, Σιαναβέλης (60′ Κώστας), Μαντικός, Καραμανώλης (74′ λ. τρ. Γεωργαντάς), Μακαρούνας Μ., Χατζηκυριάκος, Μπερετούλης