Πέρασαν από την Ραφήνα τα “ελάφια”

Παίζοντας έξυπνα στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, η Ρόδος επικράτησε με 0-1 της Θύελλας Ραφήνας χάρις το παρθενικού τέρματος του Στεφανίδη με την πράσινη φανέλα.

Το πρώτο μέρος ήταν ανούσιο και οι γηπεδούχοι πέρα της κυκλοφορίας της μπάλας, δεν είχαν να επιδείξουν κάτι το ιδιαίτερο μπροστά από την εστία της Ρόδου.

Αντίθετα, οι ποδοσφαιριστές του Τερεζόγλου ήταν αυτοί που είχαν την σημαντικότερη φάση του ημιχρόνου με το σουτ του Κουρούπη στο 15′ όπου η μπάλα έφυγε άουτ.

Στην επανάληψη οι πράσινοι μπήκαν πιο δυνατά και στο 56′ βρήκαν το γκολ.

Σκόρερ ο Στεφανίδης που εκμεταλλεύτηκε την ασταθή επέμβαση του αντιπάλου τερματοφύλακα και από κοντά έγραψε το 0-1.

Προσπάθησε στην συνέχεια να πιέσει για την ισοφάριση η γηπεδούχος ομάδα, ωστόσο η πράσινη άμυνα ήταν καλοστημένη και έδιωχνε όλους τους κινδύνους.

Μοναδική φάση όπου τα “ελάφια” κινδύνευσαν ήταν αυτή του 85ου λεπτού όπου ο Ζέκιο έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή έδωσε ένα σημαντικό τρίποντο για την Ρόδο.