Εθνικός Π. – Α.Σ. Ρόδος 1-2 Τελικό (Ζωντανά)

Για την 28η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (4ος όμιλος), ο Α.Σ. Ρόδος φιλοξενείτε στο γήπεδο Μοσχάτου απο τον Εθνικό  και το fmtop.gr σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα.

Γήπεδο Μοσχάτου(15.00) Εθνικός Π. – Α.Σ. Ρόδος  1-2 Τελικό

90′ έχουμε φθάσει, παίζονται οι καθυστερήσεις

84′  1-2 με σκόρερ τον Ανδρέα Χατζηλιόντα. Ωραία προσπάθεια του Στεφανίδη ο οποίος έδωσε την μπάλα στον Χατζηλιόντα και ο τελευταίος με διαγώνιο δυνατό σουτ έκανε το 1-2

80′ Μοιρασμένο το παιχνίδι, δέκα  λεπτά για το τέλος ακόμα

74′ Με δέκα και οι δυο ομάδες για Εθνικός  αποβλήθηκε ο Πεχλιβανίδης και ο Τορερζάνι για Ρόδο, απευθείας κόκκινες κάρτες και οι δυο

66′  Ο Χατζησάββας από θέση τετ – α – τετ έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κουμέντου

64′ Ο Χατζησάββας με σουτ από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1 – 1

60′ Ο Χατζηλιόντας με ωραία πάσα έβγαλε μόνο του τον Κωνσταντίνου ο οποίος πλάσαρε αλλά απόκρουσε ο τερματοφύλακας του Εθνικού

58′  Μπέρδεμα στην άμυνα της Ρόδου, δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί ο Κατίδης και η μπάλα στα χέρια του Κουμέντου

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

ημίχρονο

42′ Ο Εθνικός προσπαθεί να κερδίσει ορισμένα μέτρα αλλά η Ρόδος  ελέγχει το παιχνίδι

34′  Μετά από φάουλ του Κουρούπη,  ο Τζιμογιάννης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

32′ Φάουλ σε καλό σημείο.Εκτελεί ο Χατζησάββας, στα χέρια του Κουμέντου. Στα τελευταία λεπτά έχει ανέβει ο Εθνικός

25′ Εκτελεί φάουλ για τον Εθνικό ο Χατζησάββας , ο Κουμέντος βγήκε και μάζεψε την μπάλα

18′ Σουτ του Λεωνιδόπουλου πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουμέντου

15′   Το παιχνίδι είναι στα μέτρα της Ρόδου η οποία δείχνει ικανή για να πάρει αποτέλεσμα

10′ Φαίνεται ότι έχει μπει καλά στο παιχνίδι η Ρόδος

Εθνικός : Βουτσινάς,  Πισσάς, Γερόλυμος, Λεωνιδόπουλος, Πελχιβανίδης, Μαργαρίτης, Χατζησάββας, Κατίδης, Μάναλης, Ντούλιας, Παυλάκης

Α.Σ Ρόδος : Κουμέντος, Ιμεραλιλαΐ, Κουρούπης, Τζιμόγιαννης, Ανδρίκος, Κωνσταντίνου, Κασαπάκης, Μοσχάκης, Τορεζάνι,  Στεφανίδης, Πητταράς