Ξέφυγε με Καρασάββα η Ομόνοια

Μετά από δύο σερί ήττες, η Ομόνοια επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και ξέφυγε περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη της βαθμολογίας του α’ ομίλου στην Β’ κατηγορία.

Η ομάδα από το Γεννάδι χάρις στα δύο τέρματα του Καρασάββα επικράτησε με 2-1 εντός έδρας του Αγίου Ισιδώρου και ατενίζει πλέον με μεγαλύτερη αισιοδοξία την συνέχεια της σεζόν.

Ο έμπειρός ποδοσφαιριστής άνοιξε το σκορ στο 18’ και στο 80ο λεπτό διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και αυτά της ομάδας του, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο τελικό 2-1 με τον Χαρτοφύλλη πέντε λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.

Διαιτησία: Φιλιππάκου, Χαρισμανίδης, Στέργος Γιακουμάκης

Ομόνοια: Κρητικός, Βενετσάνος, Χατζηκώστας, Μπαϊράμης Σκ.., Καρασάββας, Ανανιάδης, Μπαϊράμης, Κωνσταντόπουλος, Πιζήμολας Σ.Στ., Πιζήμολας Σ., Μπαϊράμης Στ. (Χατζηκώστας, Πιζήμολας, Μπαϊράμης)

Αγ. Ισίδωρος: Χαλκιόπουλος, Ταμπούρας, Στελλάς, Δημητράκης, Μόσχου, Βονάκης, Λαθούρης, Γεωργαλλής, Μάνι, Χατζησάββας, Χαρτοφύλλης (Φωτεινής, Μόσχου)