Νίκη- ανάσα για τον Αντίμαχο

Βαθιά βαθμολογική ανάσα για την συνέχεια του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας Blue Star Ferries πήρε ο Αντίμαχος που για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 17ης αγωνιστικής επικράτησε με 5-2 του Ποσειδώνα Καρπάθου στο ματς που έγινε στο γήπεδο Παστίδας.

Οι «κόκκινοι» του Γιώργου Σταμάτη δεν άφησαν περιθώριο στην ομάδα της Καρπάθου που όπως και χτες κόντρα στην Ρόδο αγωνίστηκε με πολλούς νεαρούς στην σύνθεση της και κατάφερε μόλις στο 10ο λεπτό να πάρει προβάδισμα με τον Μιχάλη Σκαλέρη με τον ίδιο στο 30’ να κάνει το 0-2.

Μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου ο Αντίμαχος είχε το πόδι πατημένο στο ”γκάζι”  και κατάφερε να πετύχει άλλα δύο τέρματα με Μπεκιρλάρι και Σκαλέρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο όπως ήταν αναμενόμενο έπεσε αισθητά ο ρυθμός τους παιχνιδιού με τον Συνεσίου στο 78’ να γράφει το 5-0 και τους Σπανό με πέναλτι και Κουλάι να διαμορφώνουν το τελικό 5-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χαρισμανίδης με βοηθούς τους Καρκαλιανίδη και Βασιλείου.