Άγιος Γεώργιος- Ακουσίλαος (Ζωντανά) 6-3 Τελικό

Ενδιαφέρουσα αναμέτρηση διεξάγεται σήμερα στο γήπεδο Μαλώνας ανάμεσα στον τοπικό Άγιο Γεώργιο και τον Ακουσίλαο για την 8η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας (β’ όμιλος). Οι δύο ομάδες αναζητούν το τρίποντο στην προσπάθεια που κάνουν για να παραμείνουν στην κατηγορία.

*Πατώντας ΕΔΩ μπορείτε να δείτε την εξέλιξη όλων των παιχνιδιών της Β’ κατηγορίας.

Γήπεδο Μαλώνας (14.45): Άγιος Γεώργιος- Ακουσίλαος 6-3 Τελικό

Διαιτησία: Παπαγιαννίδης, Στεφανάκης, Αναστασοπούλου

Άγιος Γεώργιος: Στελλάς, Γεωργάς, Ντύρος Π., Κολιού, Κοντόγιαννος, Τσακίρης, Χατζηνικόλας, Κόπελος, Ντύρος Σ., Χατζημανώλης, Κούτρης

Ακουσίλαος: Καρανικόλας, Χειμωνέττος, Νικολίτσης, Καρράς, Σάββενας, Κουτσουμπαρης, Παντελίδης, Μπαδιεριτάκης, Κουντουράκης, Παπανικολάου, Κώστας

10′ Καλό σουτ του Χειμωνέττου εξω απο την περιοχή, η μπάλα στην αγκαλιά του Στελλά

19′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ακουσίλαο. Συρτή σέντρα απο τα αριστερά του Μπαδιεριτάκη απο τα δεξια, πλασέ του Κουντουράκη απο την καρδιά της μικρής περιοχης, απομάκρυνε με τα πόδια σωτηρία ο Στελλάς

20′ Τρομερό σουτ του Παντελίδη εξω απο την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1

35′ Φοβερή ατονική προσπάθεια του Χατζηνικόλα απο τα αριστερά, “σέρβιρε” έτοιμο γκολ στον Χατζηνικολου και ο μέσος των κιτρινόμαυρων στην πρώτη του επαφη με την μπάλα την έστειλε στην κενή εστία για το 1-1

37′ Δυνατό σουτ του Χατζηνικόλα εξω απο την περιοχή, έδιωξε δύσκολα ο αντιπαλος πορτιέρο

38′ Σέντρα του Κόπελου απο τα δεξια, ο Καρανικόλας απόκρουσε το πλασέ του Ντύρου Σ., αλλά ο Σαββενας έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-1

42′ Αντεπίθεση του Αγίου Γεωργίου, ο Χατζηνικόλας κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά το άουτ του Ντύρου Σ. εφυγε δίπλα απο το δεξι δοκάρι

Ημίχρονο

48′ Χερι του Καρά μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Απο τα 11 βήματα ο Ντύρος Σ. έκανε το 3-1

52′ Τετ α τετ του Χατζηνικόλα με τον Καρανικόλας, πέρασε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έγραψε το 4-1

54′ Σουτ του Παπανικολάου μέσα απο την περιοχή, η μπάλα στο δεξι δοκάρι και στα δίχτυα για το 4-2

57′ Φοβερό παιχνίδι στην Μανωλά. Νέο δοκάρι και παλι οριζόντιο για την Μαλώνα στο άουτ του Παπανικολάου

65′ Σέντρα του Ντύρου Σ. απο τα δεξια, ο Χατζηνικολού έκανε το πλασέ στην κινηση και ο Καρανικόλας απομάκρυνε σωτήρια

67′ Μειώνει σε 4-3 ο Ακουσίλαος με το σουτ του Παντελίδη μέσα απο την περιοχή

Εξαιρετικό παιχνίδι στο γήπεδο Μαλώνας. Με τρομερό ρυθμο, την μπάλα να πηγαίνει πανω κάτω και τις δυο ομάδες να παιζουν επιθετικά

75′ Μπαλιά του Χατζηνικόλα στον Χατζηνικολού που έκανε το σουτ στην κίνηση και έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι για το 5-3

79′ Σουτ του Κώστα μέσα απο την περιοχή, η μπάλα δίπλα απο το δεξι δοκάρι

82′ Ανατροπή του Ντύρου Σ. απο τον Σάββενα μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι. Ο ίδιος ο παθών έστειλε την μπαλα άουτ απο τα 11 βήματα

84′ Ανατροπή του Χατζηνικόλα απο τον Σάββενα μεσα στην περιοχη και ο διαιτητής εσςιξε την ασρπη βούλα. Απο τα 11 βήματα ο Κούτρης έκανε το 6-3