“Ροσονέρι” επιστροφή στις νίκες

Επέστρεψε στις νίκες ο Κλεάνθης που έκαμψε το εμπόδιο του Αντίμαχου με 2-0 στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας BlueStarFerries.

Οι ροσονέρι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ σχετικά νωρίς.

Στο 20ο λεπτό ο Γιατσιάτσος έκανε το 1-0 και λίγο πριν την ανάπαυλα (40′) το τέρμα του Σκόρπου έκανε δύο τα γκολ της ομάδας του που πήρε με το… ασφαλές 2-0 στ’ αποδυτήρια.

Καλύτερα μπήκε η ομάδα της Κω στην επανάληψη και στο 50′ το γκολ του Μάλη Μποϊλή από την άσπρη βούλα, μείωσε σε 2-1. Είχε προηγηθεί χέρι του Αλεξανδρίδη μέσα στην περιοχή.

Μέχρι το φινάλε ο Κλεάνθης είχε περισσότερο στο μυαλό του να διατηρήσει το προβάδισμα του και τα κατάφερε, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα.

Διαιτησία: Μίαρης, Αντωνάς, Ράδος

Κλεάνθης: Καστανάκης, Γιατσιάτσος (80’ Καραγιάννης), Γρηγοριάδης, Γιαννίκος, Πάτας (92’ Φουσατζιά), Δαλκίδης, Αλεξανδρίδης (65’ Καρίκης), Γεωργαλλής, Σορωνιάτης

Αντίμαχος: Μιχαλάκης, Βακουφτσής (75’ Χατζησταμάτης), Ιωαννίδης, Ανδρογιώργης, Σωτήρι, Καράλιαμης, Ατσαλάκης, Χατζησουλεϊμάν, Σκαλέρης, Πγς (68’ Συνεσίου), Μποϊλής Γ. (61’ λ.τ. Μποϊλής Ζ.)