Πεντάσφαιρος ο Διαγόρας Βατίου

Άνετη νίκη στο ενακτήριο παιχνίδι της 20ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας BlueStarFerries για τον Διαγόρα Βατίου. Η ομάδα της Νότιας Ρόδου επικράτησε εντός έδρας με 5-0 του Καλυμνιακού και ξέφυγε ακόμα περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Μικκιού με κεφαλιά έκανε το 1-0 και με προβολή ο Μοσχής στο 20′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 3-0 χάρις το τέρμα του Γιαννακόπουλου στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης.

Κυρίαρχος και στην επανάληψη ο Διαγόρας σκόραρε άλλες δύο φορές και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του. Το 4-0 έγινε από τον Χαρτοφύλλη στο 70′ που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά, ενώ στο 77′ ο Γρύλλης διαμόρφωσε το 5-0 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτησία: Ατσικνούδας, Σπάρταλης, Καραγιάννης

Διαγόρας: Ζωγράφος, Ζερβός, Πιτσουρδάκης, Ζωάννου(55΄Γρύλλης), Αδάμος, Παπασταμάτης, Μικκιού, Ντούσκο(63΄Τριανταφυλλίδης), Μοσχής(64΄Παπουρδάνος), Γιαννακόπουλος, Χαρτοφύλλης

Καλυμνιακός: Ζερβός, Κοτσάνης, Μούστος, Πάνος, Φράγκος, Τσαγγάρης, Τρικοίλης, Λελέκης, Κλειδαράς, Κοκκινίδης, Καμπούρης