“Κόλλησαν” στο μηδέν στ’ Απόλλωνα

Χωρίς νικητή και χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο γήπεδο Απολλώνων ανάμεσα στον τοπικό Απόλλωνα και τον Ηρακλή Μαριτσών για την 21η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας BlueStarFerries.

Οι δύο ομάδες επηρεασμένες απο το τσουχτερό κρύο δεν μπόρεσαν να αποδώσουν και μοιραία εμειναν στο μηδέν.

Μοναδικές απειλές στο πρώτο μέρος για τους δύο τερματοφύλακες ήταν τα μακρινά σουτ.

Οι προσπάθειες του Καρική Γ.Δ. στο 10′ και 30′ κατέληξαν άουτ, ενω δεν βρήκε στόχο ούτε το σουτ του Ισκά στο 25ο λεπτό για λογαριασμό των γηπεδούχων.

Ίδιο μοτίβο το ματς στην επανάληψη, με τους Απολλωνιάτες πάντως να ανεβάζουν στροφές και να σπαταλούν σημαντική ευκαιρία στο 57′ με το σουτ του Τσαγγάρη που έφυγε άουτ απο πλεονεκτική θέση.

Τελευταία καλή στιγμή για να ανοίξει το σκορ ήταν στο 75′ με το απ ευθείας φάουλ του Λαθούρη που “έγλυψε” το δοκάρι.

Διαιτησία: Πατσιόπουλος, Μαυρουδής, Μπερδεμπές

Απόλλων: Μακαρούνας Ι., Χατζηκυριάκος, Γεωργίου, Σκούμπρος, Μακαρούνας Μ., Ισκάς, Λαθούρης, Διακουράκης, Γιαννακόπουλος, Γεωργαλλής (46’ Λολάκης), Τσαγγάρης (60’ Δημητρόπουλος)

Ηρακλής Μ.: Κοσμάς, Καρίκης Γ. Σπ., Λορέντζος, Λενιού, Τσούφιος, Φελεσάκης, Καρίκης Γ.Δ., Παπακωνσταντής, Στεφανάκης (65’ Θέμελης), Τσαλώλης (85’ Πετρίδενας), Βασιλώττος (46’ Κουλιμπαλί)