Βήμα παραμονής στο “φρούριο” της Τήλου

Νίκη παραμονής για την Τήλο που επικράτησε με 2-0 του Αγίου Λουκά εντός έδρας και “σκαρφάλωσε” στον βαθμολογικό πίνακα του α’ ομίλου της Β’ κατηγορία.

Δίνοντας χώρο στον αντίπαλο τους που είχαν την ανούσια υπεροχή, οι Τηλιακοί χτύπησαν στην κ΄΄οντρα και στο 40′ ο Σακελλάρης με πλασέ έκανε το 1-0 που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ίδια εικόνα στην επανάληψη, με τους Αφαντενούς να σπαταλούν σημαντικές ευκαιρίες για να φτάσουν στην ισοφάριση, αλλά τους γηπεδούχους να αντέχουν και στο 80′ με τον Μόσχου έφτασαν στο 2-0 και κλείδωσαν τη νίκη.

Διαιτησία: Βλάχος, Μπερδεμπές, Τσέτσος

Τήλος: Κώστας, Βασιλόπουλος (75΄ Σακελλάρης Κ.), Ρούκο, Σακελλάρης Κυρ., Κωστίδης (85΄ Αλιφέρης),Χριστοφής, Νικολής, Οίκουτας, Μόσχος (82΄ Χαλιός), Σακελλάρης Ηρ., Οικονόμου

Άγιος Λουκάς: Κιόττου, Καλογήρου, Πέρος, Ηλίας, Λαουδίκος(75΄Νικολής), Μπακίρης(70΄Λόγγος), Κανέλλος. Τζελάϊ (55΄Σφουγγαριστός), Μοσχούς, Μπάλλα