Κερατσίνι- Ιάλυσος 1-1, 3-4 πεν. (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΟ

Για την 3η φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδος, ο Ιάλυσος παίζει στο Κερατσίνι με την ομώνυμη ομάδα και εσείς έχετε την δυνατότητα να ενημερωθείτε ζωντανά για την εξέλιξη του αγώνα.

Αναλυτικά:

Δημ. Κερατσινίου «Π. Σαλπέας» (16.00): Κερατσίνι- Ιάλυσος 1-1

Έναρξη του αγώνα

18′ Ασταθής επέμβαση του αντίπαλου γκολκίπερ στο σουτ από τον Χειμωνέττο και στην επαναφορά ο Πλύγκος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1

20′ Καλό σουτ από τον Φούντα, η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ

32′ Κόρνερ από τον Φούντα, κεφαλιά αουτ από τον Γκουριώζη

33′ Ο Χανιώτης βρέθηκεβσε θέση τετ α τετ και ισοφάρισε σε 1-1

45′ Με δέκα παίκτες συνεχίζει ο Ιάλυσος λόγω αποβολής του Κοκκίνη

Ημίχρονο

Έναρξη β’ μέρους

70′ Δύσκολη επέμβαση του Λουτριώτη στο σουτ του Τουρνά από τα όρια της μεγάλης περιοχής

81′ Νέα απόκρουση, αυτή την φορά με τα πόδια από τον τερματοφύλακα του Ιάλυσου στο σουτ του Μπατή

Σε θέση άμυνας οι τοξοβόλοι στο τελευταίο δεκάλεπτο, προσπαθούν να απομακρύνουν τις κινδύνους, αφού το Κερατσίνι πιέζει ασφυχτικά για το γκολ της νίκης από την στιγμή που αγωνίζεται με παίκτη παραπάνω

Ολοκληρώθηκε το 90λεπτο και η πρόκριση θα κριθεί στην παράταση

Έναρξη της παράτασης

92′ Σωτήρια απόκρουση από τον Λουτριώτη στο κοντινό σουτ του Μαργιώλη

103′ Εκτέλεση φάουλ από τον Τουρνά, ο Χανιώτης κέρδισε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Ημίχρονο παράτασης

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης

Η κούραση είναι εμφανής, κυρίως για την ομάδα του Γιώργου Σάββενα που έχει παίξει ένα ολόκληρο ημίχρονο με δέκα παίκτες συν το πρώτο μέρος της παράτασης

Τέλος

Στην διαδικασία των πέναλτι θα κριθεί η πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού

Θυμίζουμε πως το παιχνίδι του Ιάλυσου και στον προηγούμενο γύρο είχε οδηγηθεί στην διαδικασία των πέναλτι, όπου είχε πάρει την πρόκριση επί του Αιολικού

Πρόκριση για τον Ιάλυσο με δύο αποκρούσεις πέναλτι από τον Λουτριώτη

Για δεύτερο συνεχόμενο ματς του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδος, οι τοξοβόλοι παίρνουν την πρόκριση στην διαδικασία των πέναλτι

Επόμενος αντίπαλος για το συγκρότημα του Γιώργου Σάββενα είναι ο Ηρόδοτος που επικράτησε με 1-0 της Επισκοπής

Διαιτησία: Αντωνίου, Γουρνιάς, Καλλής (Ανατολικής Αττικής)

Κερατσίνι: Τσαλκιτζίδης, Σφυρογιαννάκης, Γκουριώζης, Μαργιώλης, Βάτης, Μπατής, Ψυχογιός, Φούντας (74′ Μάλης), Χανιώτης, Τουρνάς, Γκιάτης (119′ Σιδέρης)

Ιάλυσος: Λουτριώτης, Σαχίνης (46′ Φονσέκα), Κοκκίνης, Αθανασίου Π., Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Σταυλάς, Αθανασίου Αντ., Πλύγκος, Μαθιός, Χειμωνέττος