Ένα γκολ του Πατσιαούρα ήταν αρκετό για τον Αστέρα

Τη νίκη με 0-1 επί του Διαγόρα Βατίου στο γήπεδο ΕΑΚ πήρε ο Αστέρας Μασσάρων. Οι κυανόλευκοι πέτυχαν το γκολ της νίκης στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Σωτήρη Πατσιαούρα.

Η ομάδα του Σάββα Σταυρίδη ήταν καλύτερη από τους Βατενούς σε γενικές γραμμές και ευτύχησε να σκοράρει στο 35ο λεπτό με το σουτ του Πατσιούρα.

Το σκορ αυτό διατηρήθηκε και στην επανάληψη και έτσι οι Μασσαρενοί πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Αυτό ήταν το τελευταίο ματς για το συγκρότημα του Γιάννη Καμπούρη, ενώ ο Αστέρας “χρωστάει” αυτό με τον Καλυμνιακό εντός έδρας που θα επαναληφθεί έπειτα από απόφαση της πειθαρχικής επιτροπής.

Διαιτησία: Φιλιππάκου, Γιακουμάκης, Βλάχος

Διαγόρας Β.: Ζωγράφος, Ζωάννου, Πιτσουρδάκης, Μοσχής, Γιαννακόπουλος (60′ λ.τρ. Τριανταφυλλίδης), Παπασταμάτης, Χαρτοφύλλης, Μικκιού (75′ Κοτζιάς), Θεοδώρου, Παπαστεφάνου (75′ Διακοηλίας), Γρύλλης

Αστέρας: Τόππος, Φωτάρας, Μπάρτζος, Κούτρης, Μίρτσεφ, Χατζημανώλης, Διονυσακόπουλος, Λούππος, Πλαγγέντης, Αλιάϊ, Πατσιαούρας