“Παραδόθηκε” στον Άγιο Ιερόθεο ο Ιάλυσος

Σ’ ένα παιχνίδι όπου παρουσίασε κακή εικόνα και δεν μπόρεσε να μπει στο πνεύμα του σε κανένα σημείο, ο Ιάλυσος γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 3-0 από τον Άγιο Ιερόθεο στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής (4ος όμιλος).

Το ματς ξεκίνησε με γκολ απ’ τα αποδυτήρια για τους γηπεδούχους και η πλάστιγγα έγειρε υπέρ τους στην επανάληψη, αφού οι τοξοβόλοι δεν μπόρεσαν να απειλήσουν ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία στο καλό διάστημα όταν έμειναν πίσω στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της πρωτεύουσα μπήκε δυνατά και από τα μέσα και μετά κατάφερε να σκοράρει σε μικρό διάστημα άλλες δύο φορές, κλειδώνοντας το τρίποντο.

Φάσεις και Γκολ:

1′  O  Χατζηφούντας βγήκε φάτσα με το τέρμα όμως ο Ρουμπής έδιωξε με τα πόδια.

10′  O Θανόπουλος πέρασε τους αμυντικούς του Ιάλυσου, επιχείρησε τη σέντρα βρήκε το Σαγανά ο οποίος προ κενής εστίας έγραψε το 1-0.

20′   Mε τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και να προηγούνται στο σκορ.

30′ Κόρνερ με τον Δελαπόρτα, ο Φυλακούρης θα προσπαθήσει να σκοράρει με τακουνάκι αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

34′ Σουτ του Πανούση από πλάγια  απεκρούει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

45′ Σουτ του Γούλα έξω από την περιοχή, ο Παπαδόπουλος πέφτει στη γωνία του και μαζεύει την μπάλα.

55′ Σέντρα του Μανδύλη αουτ

65′ Διπλή ευκαιρία με τον Αρχοντούλη και τον Γιαννόπουλο για τον Ιάλυσο

75′ Πέναλτι για τον Άγιο Ιερόθεο. Ο Γκοτσούλας ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Τάσο Παυλίδη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σουφλάς που πέτυχε το 2-0

84′ Ο Γκουτσούλας τροφοδότησε τον Θανόπουλο που έκανε το κοντρόλ, σούταρε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου για να γράψει το 3-0

90′ Ο Σπάρταλης έφυγε μόνος του απέναντι από το Ρούμπη δεν έπιασε όμως το σουτ όπως θα ήθελε με τη μπάλα να φεύγει μόλις άουτ

Διαιτησία: Βεργέτης, Τριανταφύλλου-Καματάκης (Αρκαδίας)

Άγιος Ιερόθεος: Ρούμπης, Μπιρμπίλι, Μανδυλής, Κωστούλας(83’ Πολίτης), Δάρρας, Καραμέρης, Γούλας, Σουφλάς, Πανούσης (65’Γκουτσουλάς), Θανόπουλος (83’ Νιζάμης), Σαγανάς

Ιάλυσος: Παπαδόπουλος, Παφιάκης, Κοκκίνης, Λίτσος, Φυλακούρης (62’ Αρχοντούλης), Ρεκλείτης, Παυλίδης (80’ Μόσχος), Σπάρταλης, Χατζηφούντας, Δελαπόρτας, Καρπαθάκης  (62’ Γιαννόπουλος)