“Πέταξε” εκτός τον Ορφέα ο Δαμάγητος

Μπορεί ο γηπεδούχος Ορφέας να φάνταζε ως το φαβορί για να πάρει το… εισιτήριο της πρόκρισης για την επόμενη φάση του κυπέλλου, ωστόσο ο Δαμάγητος επικράτησε με 0-2 μέσα στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων και συνεχίζει στην διοργάνωση.

Μάλιστα η ομάδα από την Θολό ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφερε να σκοράρει δύο φορές στην επανάληψη, παίρνοντας την πρόκριση.

Με το σουτ του Χωρίτη στο 62ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-1 και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Καραγιάννης με ψηλοκρεμαστό πλασέ στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης.

Διαιτησία: Δουλγέρης, Μπερδεμπές, Βλάχος

Ορφέας: Γιαννούλης, Στεργάκης, Μαντάρ, Τσικούρης, Μπουμπουλάκης, Αντωνιάδης (88’ Μανδαλιός Π.), Τσιριγώτης (65′ Παπανικολάου), Τοπάλ, Ντριλόν, Κούτσι, Πουλής (82′ Κουνενός)

Δαμάγητος: Στεργιανάκης, Αρφαράς, Συρράκος, Μπιλιάς Α., Πηδιάκης, Κυριακάκης, Χωρίτης, Μάχλης, Γρηγοριάδης (76′ Κοντογιάννης), Ατσίδης, Καραγιάννης (87′ Κεφάλας)