“Ποδαρικό” με… μοιρασιά στην Κάρπαθο

Ισόπαλοι με σκορ 2-2 σ’ ένα χορταστικό ματς αναδείχθηκαν Ποσειδώνας και Δόξα Καρδάμαινας στο γήπεδο Καρπάθου σε εξ αναβολής ματς της 11ης αγωνιστικής που ήταν και το πρώτο του 2017.

Στο πρώτο μέρος το ματς ήταν μοιρασμένο, αφού ναι μεν οι Καρπάθιοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο και οι Κώοι ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί στην κόντρα επίθεση.

Το σκορ άνοιξε στο 28ο λεπτό ο Κουρζής Α. με κεφαλιά, ωστόσο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στην επανάληψη.

Συγκεκριμένα στο 60′ ο Μανώλης Σπανός με φοβερό χτύπημα φάουλ έκανε το 1-1.

Στο 79′ ο Χατζηαντωνίου έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην Δόξα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, αλλά η τελευταία… λέξη ανήκε στον Μανώλη Σπανό που σκόραρε με τον ίδιο τρόπο στο 92′ και διαμόρφωσε το 2-2.

Διαιτησία: Αντωνάς, Βούλγαρη, Διακοφιλιππής

Ποσειδών: Γαλάνης, Κούτολο, Καζηλιέρης, Σπανός Ι., Κουλλάι (82΄ Κοντονικόλας), Μαντίναος, Καραλής, Σπανός Ε., Βασιλειώτης, Τσιπιζίδης, Αθανασόπουλος
Δόξα: Γιακούμαρος, Τσίκνης, Παντελής, Κουρζής Ι., Μέμα, Κουρζής Α., Χατζηαντωνίου (79΄ λ.τρ. Χαντακάρος), Λαμάι, Χατζηπαναγιώτης, Οχτάρας (70΄ Πατσαβούδης)