Γήπεδο Αφάντου (17.15):Α.Ε.Ρ.Α – Κλεάνθης  5-3

8′ Φιλιππάκος 2-0

13′ Γκινής  2-1

23′ Μαριάς 2-2

30′ Γκινής 2-3

44′ (πεν),53′ , 60′  Μασάδο 5-3

Πριν καλά καλά συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, ο Γαργάλης άνοιξε το σκορ με  σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ στο 8’ και μετά από μπαλιά του Πλύγκου από τα αριστερά, ο Φιλιππάκος  με ωραίο πλασέ στην κίνηση έκανε το 2-0.  Στο 13’, ο Γκινής μείωσε με φάουλ σε 2-1.  Στο 23’ ο Μαριάς έκανε το 2-2, βοηθούμενος και από την αλλαγή στην πορεία της μπάλας από το τείχος των αμυνόμενων. Πέντε λεπτά αργότερα οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν, λόγω της αποβολής του Γιαννίκου με δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν ξανά στο 30’ με μακρινό σουτ του Γκινή 2-3, δεν κατάφεραν να αντέξουν με παίκτη λιγότερο απέναντι σ’ έναν αποφασισμένο ΑΕΡΑ. Στο 44’ ο Γαργάλης βρέθηκε στο έδαφος, μετά από μαρκάρισμα του Μαριά. Ο διαιτητής  έδωσε πέναλτι, με το Μασάδο να ισοφαρίζει από τη «βούλα» και να δίνει ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του, με γκολ στο 53’. Μετά από μακρινή διαγώνια μπαλιά, ο Βραζιλιάνος  «σημάδεψε» το αριστερό «παραθυράκι» της αντίπαλης εστίας. Ο Κλεάνθης παραλίγο να απαντήσει στο 56’, όταν μετά από κεφαλιά του Μπαούρη, ο Ροκάι έσωσε με το κεφάλι πάνω στη γραμμή. Το παιχνίδι κρίθηκε στο 60’ από τον Μασάδο, με ένα ακόμα τέρμα, με σουτ από μακριά 5-3. Μέχρι το τέλος του ματς δεν άλλαξε το παραμικρό.