Ρόδος- Εθνικός (Ζωντανά)

Η ώρα για το κρίσιμο παιχνίδι της Ρόδου στο φινάλε της Γ’ Εθνικής (6ος όμιλος) έφτασε και το fmtop.gr θα σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του από το Δημοτικό Στάδιο του νησιού μας. Υπενθυμίζουμε πως τα “ελάφια” υποδέχονται τον Εθνικό με στόχο τη νίκη που θα τα “κρατήσει” στην κατηγορία, χωρίς να… νοιάζονται τι θα γίνει στα παιχνίδια του Ιωνικού και της Ένωσης Ασπροπύργου.

Δημοτικό Στάδιο Ρόδου (16.00): Ρόδος- Εθνικός 0-1 Τελικό

Περίπου 1000 άτομα βρίσκονται αυτή την ώρα στις εξέδρες του Δημοτικού Σταδίου για να παρακολουθήσουν την κρίσιμη αναμέτρηση των “ελαφιών”, ανάμεσα τους και καμιά 30αριά φίλαθλοι του Εθνικού που έκαναν το ταξίδι στο νησί μας για να στηρίξουν την ομάδα τους

Μόνο νίκη θέλει η Ρόδος για να… σώσει την κατηγορία χωρίς ενδιαφέρεται τι θα κάνουν Ασπρόπυργος και Ιωνικός, “τρίποντο” ή ακόμα και ισοπαλία είναι αρκετή στους Πειραιώτες για να πάρουν την πρωτιά στον 6ο όμιλο

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει η αναμέτρηση, στους 2000 οι φίλαθλοι που βρίσκονται στις εξέδρες και συνεχίζεται ακόμη και τώρα η προσέλευση

Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα από τους φίλους της “Κακιάς Σκάλας” κατά την είσοδο των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα

Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο Δημοτικό Στάδιο

5′ Πρώτο 5λεπτο στο ματς, με τους παίκτες να έχουν μπει δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και να προσπαθούν να δημιουργήσεις τις προϋποθέσεις για να φανούν απειλητικοί

Σε άλλο παιχνίδι που ενδιαφέρει την Ρόδο, η Ένωση Ασπροπύργου είναι μπροστά στο σκορ με 0-1 στο Κερατσίνι. Δεν συμφέρει τους “πράσινους” αυτό το αποτέλεσμα

10′ Πέρασε το πρώτο 10λεπτο, ο Εθνικός έχει κερδίσει κάποια μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Καμία απειλή μέχρι στιγμής από δύο δύο πλευρές

15′ Παιχνίδι κέντρου στο πρώτο τέταρτο, πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες που είναι νευρικές όπως είναι λογικό αφού παίζουν τους κόπους μια σεζόν σε ένα παιχνίδι

18′ Ο Λέκκα πήγε να επωφεληθεί μετά από κακή συνεννόηση άμυνας και γκολκίπερ του Εθνικού, ωστόσο τελευταία στιγμή έκοψε ο Κωνσταντίνου

25′ Έχουν αρχίσει να ανεβάζουν την απόδοση τους και οι δύο ομάδες, με τις επισκέψεις προς τις δύο εστίες να είναι πιο συχνές. Ωστόσο συνεχίζονται τα πολλά λάθη και η νευρικότητα

28′ Εκτέλεση φάουλ από τον Αυγενικού, μπλόκαρε εύκολα ο Σικαλιάς την μπάλα χωρίς κανέναν πρόβλημα

35′ Ισορροπημένο το παιχνίδι, χωρίς φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες

Γκολ στο Κερατσίνι, έχει ισοφαρίσει η γηπεδούχος ομάδα 1-1 τον Ασπρόπυργο

40′ Κόκκινη απ ευθείας στον Κουρούπη για φάουλ πάνω στον Στασινό. Τελείως άστοχο το απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ του Γκέσιου

Με δέκα παίκτες συνεχίζει η Ρόδος

44′ Ευκαιρία για τον Εθνικό, αλλά ευτυχώς ο Γκέσιος μπερδεύτηκε με συμπαίκτη του την ώρα του σουτ από πλεονεκτική θέση

Ημίχρονο

Έναρξη του β’ ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. Με δέκα υπενθυμίζουμε η Ρόδος

60′ Τεράστια ευκαιρία για την Ρόδο. Μετά από την εκτέλεση από τον Λέκκα, ο Μρτσιάν με κεφαλιά έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ

63′ Γύρισμα του Δωματά, δεν πρόλαβε ο Παυλάκης να κάνει την προβολή

Ζευγολατιό- Ιωνικός 0-1

Με τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα, ο Ασπρόπυργος είναι αυτός που αποχαιρετά την Γ’ Εθνική στον 6ο όμιλο

75′ Τελευταίο τέταρτο στο ματς και η Ρόδος έχει ανέβει και κέρδισε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο

77′ Με εννέα παίκτες η Ρόδος λόγω αποβολής του Αποστόλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Μισέλ

82′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μρκτσιάν για χτύπημα στον Δωματά. Με οκτώ η Ρόδος!

Κερατσίνι- Ασπρόπυργος 1-2

Δυστυχώς με τα υπάρχοντα σκορ, η Ρόδος υποβιβάζεται, αφού παραμένει και το 0-1 του Ιωνικού στο Ζευγολατιό

Χρειάζεται γκολ στα τελευταία 5 λεπτά

Ζευγολατιό- Ιωνικός 0-2

Καθυστερήσεις στο ματς του Δημοτικού Σταδίου

Ζευγολατιό- Ιωνικός 1-2 Τελικό

Κερατσίνι- Ασπρόπυργος 1-2 Τελικό

96′ Αντεπίθεση για τον Εθνικό την ώρα που όλη Ρόδος είχε βγει μπροστά και ο Μακρυγιάννης αφού πέρασε και τον Παναγόπουλο έγραψε το 0-1