Στη μάχη και ο Διαγόρας, από… κοντά το fmtop.gr

Η ώρα της αλήθειας έφτασε και για τον Διαγόρα, ο οποίος μπαίνει σήμερα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας με στόχο όχι μόνο να κατακτήσει τους πρώτους τρεις βαθμούς, αλλά και να στείλει μήνυμα φιλοδοξιών και δυνατοτήτων. Στις 13:30 θα σταθεί απέναντί του, στο Δημοτικό Στάδιο της Ρόδου, ο ιστορικός Παναιγιάλειος. Το fmtop.gr θα βρίσκεται στο γήπεδο και θα σας δίνει τη δυνατότητα να παρακολουθείτε τις εξελίξεις του αγώνα, λεπτό προς λεπτό. ΠΑΤΗΣΤΕ ΣΥΝΕΧΩΣ REFRESH ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ

Δημοτικό Στάδιο της Ρόδου (13:30)

Διαγόρας-Παναιγιάλειος : 3-0  Τελικό

25′ (πεν) Χατζησάββας 1-0

59′ (σουτ)  Χατζησάββας 2-0

64′ (κεφ) Μπαξεβάνος  3-0

Τελευταίο σφύριγμα στο Δημοτικό στάδιο

90′ Αλλαγή για  Διαγόρα στην θέση του Γλυνού ο Ζελεβ

86′ Αλλαγή για  Διαγόρα ο Μπουρλάκης θα περάσει  στην θέση του Γιώργου

85′ Τυπική διαδικασία το παιχνίδι,με τον Διαγόρα να έχει καθαρίσει το ματς μετα το 3ο τέρμα που πέτυχε.

84′ Ο Μέρο περνάει στο ματς στη θέση του Μητρόπουλου  για τον Παναιγιάλειο

73′ Αλλαγή  για  Διαγόρα ο Τσαγγάρης  στην θέση του Χατζησάββα

72′ Αλλαγή για  Παναιγιάλειου στη θέση του Μπακατσέλου ο Μάζης

67′ Αλλαγή για Παναιγιάλειο , Σκούτας στην θέση του Καλούδη

64′   Σέντρα του Γλυνού, ο Μπαξεβάνος με εξαιρετική κεφαλιά από την καρδιά της άμυνας έκανε το 3 – 0 .

63′ Πέναλτυ για την ομάδα του Παναιγίαλειου για χέρι του Προβατίδη,  Ο Φουρτάδο ανάλαβε την εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα  άουτ.

62” Αλλαγή για  Διαγόρα στην θέση του Παγώνη , ο Κόρλος

59 ‘ Δυνατό Σουτ του Χατζησάββα μέσα από την περιοχή κάνει το 2-0

52΄Φαουλ για τον Παναιγιάλειο λίγα μέτρα μπροστά απο το κέντρο, απομάκρυναν  οι αμυντικοί του Διαγόρα

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Ημίχρονο

45΄Φάουλ για τον Παναιγιάλειο  με τον Μητρόπουλο να κάνει το γέμισμα με τον Φυλακτό να βγαίνει και να διώχνει με γροθιές

40′ Ο Διαγόρας  ελέγχει το παιχνίδι

29′ ο Παγώνης πήρε τη μπάλα  μέσα στην περιοχή, σούταρε αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

25′ 1-0 με τον Χατζησάββα να ευστοχεί απο την άσπρη βούλα

24′ Πέναλτι για την ομάδα του Διαγόρα που κέρδισε ο Γιώργου,ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων ήταν αυτός που ανέτρεψε τον Γιώργου

15′  Ο Διαγόρας είναι καλύτερος και έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

13′  ο Ντουαλλά πήρε τη μπάλα σε θέσηφ φορ, πλάσαρε αλλά ο Ντούνης απόκρουσε, σε κόρνερ  ευκαιρία για τον Διαγόρα

5′ Οι γηπεδούχοι πατάνε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

Tην θέση του Ξενοδόχοβ πήρε ο Φυλακτός πριν την έναρξη του ματς

Διαιτητής ο κ. Περάκης  με βοηθούς τους κύριους Πολιάκο και Καραγιαννίδη από τον Σύνδεσμο Αθηνών

Οι συνθέσεις

Διαγόρας (Νικόλαος Παντέλης): Ξενοδόχοβ, Γερόλυμος, Παγώνης, Κρητικός, Προβατίδης, Μπαξεβάνου,Γιώργου, Καρπαθάκης, Χατζησάββας, Γλυνός, Ντουαλά

Παναιγιάλειος: Ντούνης, Γραμματικάς, Κυριακόπουλος, Δοξάκης, Σούλης, Λούγκος, Μητρόπουλος, Τζανουλινός, Φουρτάδο, Καλούδης, Μπακατσέλος