Διαγόρας – Νίκη Τραγανού (Ζωντανά) 1-1 Τελικό

Για την 5η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής, ο Διαγόρας φιλοξενεί τη Νίκη Τραγανού με στόχο την επιστροφή στις νίκες.Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και παρακολουθήστε την εξέλιξη  του αγώνα

Δημοτικό Στάδιο Ρόδου (13.00): Διαγόρας – Νίκη Τραγανού  1-1 Τελικό

45′  Γιώργου  1-0

50′ Βάστης  1-1

90′ Σουτ του Ντουαλά η μπάλα  στο οριζόντιο δοκάρι του Αντωνόπουλου.

88′  Γερόλυμος εκτέλεσε το κόρνερ ο Μουκίδης πήρε την κεφαλιά η μπάλα στρώθηκε στον Μπουρλάκη στη γραμμή έδιωξαν οι αμυντικοί.

72′ Ο Ντιαλόσο κάνει  σούτ από δεξιά, η μπάλα καταλήγει άουτ.

65′ Ο Ντουαλά εξ’ επαφής στέλνει τη μπάλα στα χέρια του Αντωνόπουλου

61′  Στη θέση του Γιώργου, ο Μπουρλάκης για τον Διαγόρα

50′ Ο Κολοτούρος Δ. εκτέλεσε το φάουλ, ο Ξενοδόχωφ έχασε τη μπάλα από τα χέρια του , ο Βάστης εκμεταλλεύτηκε το λάθος και από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα 1-1

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Ημίχρονο

45′ Ο Γιώργου με σουτ  ανοίγει το σκορ στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου  1-0

40′ Πιέζει ασφυκτικά ο Διαγόρας, στο μισό γήπεδο πλέον το παιχνίδι

33′ Σουτ από τον Ντουαλά, ο Αντωνόπουλος με ωραία επέμβαση θα διώξει σε κόρνερ.

31′ Η μπάλα κατέληξε στον Ντουαλά από κόντρες  που σούταρε, με τον Αντωνόπουλο να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

29′ Σούτ του Δήμα  έξω από την περιοχή μπλοκάρει  ο Αντωνόπουλος

22′ Ο Χατζησάββας εκτελεί το κόρνερ η μπάλα καταληγεί στον Μπαξεβάνο,που πλασάρει σύριζα από το δεξί δοκάρι του Αντωνόπουλου.

20′ Ο Κολοτούρος Ν. εκτελεί το φάουλ ο Κολοτούρος Ε. με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα χέρια του Ξενοδόχωφ

10′ Πιέζουν οι παίχτες του  Διαγόρα στα πρώτα λεπτά και έχουν κλείσει του φιλοξενούμενους στη περιοχή τους.

Διαγόρας(Νίκος Παντέλης): Ξενοδόχωφ, Γερόλυμος, Παγώνης, Κρητικός, Ντερτιλής, Μπαξεβάνος, Γιώργου, Χατζησάββας, Γλυνός, Δήμας, Ντουαλά.

Νίκη Τραγανού(Σπύρος Αντωνόπουλος): Αντωνόπουλος, Κολοτούρος Κ., Κολοτούρος Χ. Κολοτούρος Ε., Γαργαρώνης, Ακασσού, Λούτσι, Βάτσης, Ντιαλόσο, Κολοτούρος Δ. Κολοτούρης Ν.