Άνετος στο γειτονικό ντέρμπι ο Απόλλων

Σε παράσταση για ένα… ρόλο μετέτρεψε το γειτονικό ντέρμπι κόντρα στον ΑΕΡΑ ο Απόλλων που επικράτησε με 3-0 στο γήπεδο Καλυθιών.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και στο 20′ άνοιξαν το σκορ με τον Μπαϊρακτάρη, ενώ στο δεύτερο μέρος πέτυχαν άλλα δύο τέρματα με το σουτ του Χαλκιαδάκη στο 49′ και το πλασέ του Χατζηκοσμά στο 90ο λεπτό. Σουτ στο οριζόντιο δοκάρι είχε ο Τίμος Σαββούλης στο 47ο λεπτό.

Απόλλων Κ.: Ροδίτης, Διακουράκης, Χαλκιαδάκης, Σαββούλης Α., Φλεβάρης (58′ Μουχαρέμι), Γιορδαμνής (58′ Πέπα Γκ.), Θεοδοσίου, Σαββούλης Τ., Μαθιός (65′ Καντιμοίρης), Χατζηκοσμάς, Μπαϊρακτάρης (73′ Κυρίτσης)

ΑΕΡΑ: Τζήμας, Πιτσουρδάκης, Μπάρτζος, Γιαννακάκης (29′ Μίρτσεφ), Αμπαζάι, Τάχος (61′ Ροκάι), Ζάχαρης (52′ Καλογήρου), Γαϊτάνος, Στεφανής, Μπεγλεκτσής, Φιάμπολης