Πήρε… φόρα ο Διαγόρας!

Κρίση ήταν και… πάει. Ο Διαγόρας επικράτησε με 2-1 του ΠΑΟ Βάρδας, αφήνοντας πίσω για τα καλά τα ατυχή αποτελέσματα και έπιασε… κορυφή (“συγκατοικεί” με τον Ιάλυσο, αλλά έχει δύο παιχνίδι περισσότερα) στον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το καλό τους πρώτο ημίχρονο και σκόραραν δύο φορές με πρωταγωνιστή τον Μπουρλάκη.

Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή ο Μπουρλάκης και ο ίδιος παίκτης στο 34′ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ σημείωσε το 2-0 για τον “γηραιό”.

Η μείωση του σκορ από τον Μπούνα με δυνατό σουτ στο 75′ δεν… πτόησε τον Διαγόρα που διατήρησε μέχρι το φινάλε το προβάδισμα και πήρε τη νίκη.

Συνθέσεις

Διαγόρας: Τσάμης, Παγώνης, Προβατίδης, Μπαξεβάνου (87’ Μουκίδης), Γιώργου, Καρπαθάκης, Χατζησάββας, Τσαγγάρης (72’ Γλυνός), Ευαγγελιδάκης, Μπουρλάκης, Ντουάλλα (91’ λ.τρ. Ντερτιλής)

ΠΑΟ Βάρδας: Λαδάς (46’ Δημόπουλος), Λιόσης, Ζέλιος, Νικολόπουλος Δ., Πεκέζ (46’ Ντάζος), Μπούνας, Πολίτης Γ., Ντόμας, Πολίτης Λ., Μικελάτος, Γούρμος (60’ Νικολόπουλος Α.)