“Καθάρισε” και τον Παναιγιάλειο ο… φορτσάτος Ιάλυσος

Άνετος και ωραίος για ακόμη ένα παιχνίδι ο Ιάλυσος! Οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας επικράτησαν με 3-0 του Παναιγιάλειου στο Οικονομίδειο και διατήρησαν την διαφορά από τον δεύτερο Διαγόρα πριν το μεταξύ τους ματς.

Στο πρώτο μέρος οι τοξοβόλοι έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη με το τέρμα του Παναγιωτόπουλου στο 26′ μετά την πάσα του Πετράκου και στην επανάληψη πέτυχαν αλλά δύο γκολ.

Στο 53′ ο Περογαμβράκης σκόραρε ξανά μετά το… πάρτι του στη Παλλήνη πριν μια εβδομάδα και το τελικό 3-0 έγραψε ο Παπαδόπουλος στο 82ο λεπτό.

Ιάλυσος: Ανδρούτσος, Κόλα(78′ Χειμωνέτος), Σταυλάς, Μακρυδημήτρης,Παναγιωτόπουλος, Πετράκος, Περογαμβράκης(87′ Μπάρδο), Μπάρδης(68′ Γεωργίου), Δωματάς(59′ Παπαδόπουλος), Δελαπόρτας, Βελλίνης

Παναιγιάλειος: Μούζος, Γραμματίκας(38′ Σκούτας ),Μπακατσέλος(59′ Αντωνιάδης), Ξένος, Χριστοδουλόπουλος, Κωτσόκολος, Τζανουλίνος, Πανάρετος, Κουτρόπουλος(84′ Κόλα Α.), Σπυρόπουλος(84′ Αϊντάνι), Παπασπηλιόπουλος