Ιάλυσος- Θύελλα Ραφήνας (Ζωντανά) 2-0 Τελικό

Να συνεχίσει την ακάθεκτη πορεία του στη κορυφή θέλει ο Ιάλυσος που υποδέχεται την Θύελλα Ραφήνας και έχει μοναδικό στόχο τη νίκη σ’ ένα ματς για το οποίο μέσα από το fmtop.gr μπορείτε να ενημερώνεστε ζωντανά για την εξέλιξη του.

Οικονομίδειο Στάδιο Ιαλυσού (13.30): Ιάλυσος- Θύελλα Ραφήνας 2-0 Τελικό

69′ (πεν) Δωματάς 1-0

78′ Στεφανίδης 2-0

90′ Ο  Δωματάς, απέφυγε στην κίνηση τον Πάντο, αλλά πλάσαρε από δύσκολη θέση άουτ

78′ Ο Στεφανίδης βρέθηκε τετ α τετ με τον Πάντο και πλασαρε εύστοχα για το 2-0

77′ Κεφαλια του Μακρυδημήτρη απομάκρυνε στην γραμμή ο Σαντίκου και στην εξέλιξη της φάσης ο Περογαμβράκης έκανε την προβολή άουτ

69′ ο Δωματάς νικάει τον Πάντο και λύνει τον γόρδιο δεσμό για τον Ιάλυσο 1-0

68′ Πέναλτυ για τον Ιάλυσο. Ανατροπή του Δημητρίου στον Περογαμβράκη

63′ Ο Πετράκος πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει σύριζα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πάντου

58′ Σουτ του Πετράκου λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πάντου

55′ Ο Ιάλυσος αστοχεί σε δύο πέναλτυ μέσα σε 4 λεπτά

51′ Ο Περογαμβράκης αστοχεί. Αυτή την φορά ο Πάντος αποκρούει την εσχάτη των ποινών και κρατάει το μηδέν

50′ Πέναλτυ για τον Ιάλυσο.
Ανατροπή του Χειμωνέττου από τον Μπουντάκη στα αριστερά της μεγάλης περιοχή

48′ Ο Περογαμβράκης αναλαμβάνει την εκτέλεση.
Στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Χάνει την ευκαιρία Ιάλυσος

47΄ Πέναλτυ για τον Ιάλυσο.
Ο Δωματάς ανατράπηκε στην περιοχή από τον Φύτρο και ο διαιτητής Παρχαρίδης έδειξε την άσπρη βούλα

Δευτερο ημίχρονο

ημίχρονο

44′ Ο Δελαπόρτας που πάτησε περιοχή, προσπάθησε να νίκησε από πλάγια θέση τον Πάντο, που μπλόκαρε με διπλή προσπάθ

43′ Φάουλ του Χαρακτίδη, διώχνει με γροθιές ο Ανδρούτσος και στην συνέχεια του σουτ του Φύτρου περνάει άουτ

38′ Σέντρα του Δωματά, η μπάλα κατέληξε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Πάντου

35′ Ο Ιάλυσος κυκλοφορει την μπάλα, αλλά δεν μπορεί να διασπάσει την άμυνα της Θύελλας

25′ Φάουλ σε καλό σημείο ο Ιάλυσος

20′ Σέντρα-σουτ του Χαρακτίδη η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι

15′ Απο το ξεκίνημα η Θυελλα κλείνει σωστα τους χώρους