Διαγόρας… LIVE στο fmtop.gr 1-0 Τελικό

Την πρώτη μάχη του Διαγόρα με την Καλαμάτα, για τα μπαράζ ανόδου στη Football League, θα παρακολουθήσει από κοντά το fmtop.gr, δίνοντας τη δυνατότητα στους χρήστες του διαδικτύου να παρακολουθήσουν, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του αγώνα. Ο αγώνας του Δημοτικού Σταδίου ξεκινάει στις 4 το απόγευμα και το fmtop.gr θα βρίσκεται εκεί, για λογαριασμό των αναγνωστών του.

Δημοτικού Στάδιο(16:00) Διαγόρας-Καλαμάτα 1-0 Τελικό

Τέλος! Με το γκολ του Ντουαλά στο 93′, ο Διαγόρας κερδίζει το πρώτο μπαράζ με 1-0 και παίρνει προβάδισμα ανόδου

93′ ΓΚΟΛ!!! Τρία σερί κόρνερ κέρδισε ο Διαγόρας, το τρίτο τον λύτρωσε! Εκτέλεση από τον Δήμα από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους, προβολή Ντουαλά και 1-0

Τις αλλαγές της κλείνει και η Καλαμάτα, ο Βοσκόπουλος παίρνει τη θέση του Πέτριτς. Συμπληρώθηκαν 88′, το 0-0 παραμένει

83′ Τρίτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, εκτός πέρασε ο Φουάσης, τη θέση του πήρε ο Τσόπελας

82′ Ο Διαγόρας κλείνει τις αλλαγές του, τη θέση του Μπαξεβάνου παίρνει ο Μεντί

Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο ρυθμός έχει πέσει, η Καλαμάτα δείχνει πιο τολμηρή

76′ Αλλαγή για τον Διαγόρα, στη θέση του Χατζησάββα περνάει ο Μπουρλάκης

73′ Αλλαγή για την Καλαμάτα, ο Γιόνδης αποχωρεί τραυματίας, στη θέση του ο Μάρκοβιτς

Μπήκαμε στο τελευταίο εικοσάλεπτο, ο Διαγόρας προσπαθεί να κάνει παιχνίδι, η Καλαμάτα αμύνεται και το χαλάει, ρυθμός δεν υπάρχει και το θέαμα είναι μετριότατο

70′ Η αλλαγή του Διαγόρα είναι αναγκαστική. Ο Χατζησάββας δεν μπορεί να συνεχίσει, τη θέση του πήρε ο Καρπαθάκης

66′ Πρώτη αλλαγή για τον Διαγόρα, εκτός αγώνα ο Πινιώτης, εντός ο Ντουαλά

62′ ‘ Ο Διαγόρας απαντά με ευκαιρία. Εκτέλεση φάουλ του Μπαξεβάνου από τα πλάγια αριστερά, η μπάλα πέρασε από πολλά κεφάλια και έφυγε ξυστά από το αριστερό δοκάρι

59′ Κίτρινη στον Μίγκα για μαρκάρισμα

57′ Η Καλαμάτα απειλεί για πρώτη φορά. Σέντρα του Φουάση από τα αριστερά, η μπάλα στρώθηκε, μετά τη διεκδίκηση του Γιόνδη με τους αμυντικούς, στον Αντωνιάδη, που σούταρε μέσα από την περιοχή πάνω από τα δοκάρια

51′ Πρώτη αλλαγή για την Καλαμάτα, ο Λαθούρης εγκαταλείπει με πρόβλημα τραυματισμού, στη θέση του περνάει ο Μίγκας

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος ημιχρόνου, Διαγόρας- Καλαμάτα 0-0

Τρία λεπτά πριν από το φινάλε του ημιχρόνου, κίτρινη για τον Τάμπα της Καλαμάτας

Φτάσαμε στο 40′, το 0-0 παραμένει, το ίδιο και η ανούσια πρωτοβουλία του Διαγόρα. Νωρίτερα, φιλαθλος αισθάνθηκε έντονη αδιαθεσία, στο γήπεδο κλήθηκε ασθενοφόρο και τον μετέφερε στο νοσοκομείο. Ελπίζουμε να μην είναι κάτι το σοβαρό

Συμπληρώθηκαν 25′, ο Διαγόρας παραμένει καλύτερος, όμως τα χαλάει στην τελική επιλογή

16′ Από μία κίτρινη είδαν Γιόνδης και Σικαλιάς, για κοκκορομαχία

Συμπληρώθηκαν δεκαπέντε λεπτά αγώνα, πέρα από τη φάση του 6′, τίποτα το ιδιαίτερο

Μετά από ένα ισορροπημένο και κακό πρώτο πεντάλεπτο, ο Διαγόρας έχει αρχίσει να βρίσκει ρυθμό και να κερδίζει μέτρα

6′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Διαγόρα, ωραίος ελιγμός του Γλυνού από τα αριστερά, δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι