Γκαντεμιά με Παφιάκη, αμφίβολοι οι Κυπριώτης και Χατζηκοσμάς στον Ηρακλή

Τέλος καλό, όλα καλά λένε στα Μαριτσά μετά τη νίκη επί του ΑΕΡΑ με 4-3, η οποία ήρθε με απίθανη ανατροπή στα τελευταία λεπτά του σαββατιάτικου αγώνα.

Οι «ροπαλοφόροι» υπογράμμισαν το μέταλλό τους επιστρέφοντας από την «κόλαση» μίας σχεδόν βέβαιης ήττας, κρατάνε την αντίδρασή τους, ταυτόχρονα όμως δεν παραβλέπουν τα λάθη τους στο δεύτερο ημίχρονο που μετέτρεψαν το υπέρ τους 2-0 σε 2-3.

Δυστυχώς για τον Κώστα Πάττα, το πρώτο «τρίποντο» της χρονιάς κόστισε τραυματισμούς. Ο Σάββας Παφιάκης εγκατέλειψε το ματς με τον ΑΕΡΑ στο 20’ και η διάγνωση κάνει λόγο για θλάση, η οποία θα τον κρατήσει εκτός δράσης για περίπου έναν μήνα. Ο Στέργιος Κυπριώτης τραυματίστηκε στον αστράγαλο και η κατάστασή του θα εκτιμηθεί σήμερα, όπως και του Στέργου Χατζηκοσμά, το πόδι του οποίου είναι πρησμένο από χτύπημα.

Η συμμετοχή των τελευταίων δύο στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Αστέρα Παστίδας είναι αμφίβολη.