Ισοπαλία στο «Οικονομίδειο»

Με ισοπαλία ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα της Football League ο Ιάλυσος.

Οι «ερυθροκίτρινοι» έμειναν στο 0 – 0 απέναντι στον ΟΦ Ιεράπετρας .

Μετά από ένα μέτριο πρώτο δεκαπεντάλεπτο όπου το παιχνίδι δεν είχε να προσφέρει συγκινήσεις στον φίλαθλο κόσμο, οι Κρητικοί στο 37’ δημιούργησαν μια σημαντική ευκαιρία όταν ο Κατσικοκέρης έκανε το γύρισμα προς την εστία αλλά πάνω στη γραμμή κατάφερε να απομακρύνει ο Τριποτσέρης.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έδειξαν να ανεβάζουν στροφές και να πλησιάσουν την μεγάλη περιοχή του Καραγκιολίδη.

Το ματς απο το live του fmtop.gr

95′ Φωνές για χέρι- πέναλτι από τους γηπεδούχους, παίζεται από τον ρέφερι της αναμέτρησης

92′ Σουτ του Μαρτσάκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Καραγκιολίδης

90′ Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

87′ Πλασέ του Παπαδόπουλου, απομάκρυνε ο Ανδρούτσος

64′ Φάουλ σε καλό σημείο κέρδισε ο Αποστολόπουλος . Εκτέλεση του Χιντζίδη, η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Ανδρούτσου

56′ Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους, πάνω στο τοίχος η εκτέλεση του Νατσιόπουλου

Ημίχρονο

44′ Ο  Αυγενικού σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή καταλήγει λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Καραγκιολίδη

37′  ο Κατσικοκέρης, έκανε παράλληλο γύρισμα προς τον Σκόνδρα και ο Τριποτσέρης απομάκρυνε πάνω στην γραμμή

34′ Κόρνερ του Χιντζίδη, κεφαλιά του Σέχου, η μπάλα κατέληξε αουτ

23′ Σουτ του Κατσικοκέρη, στα χέρια του Ανδρούτσου

22′ Μοιρασμένο το παιχνίδι

12′ ο Μαρτσάκης, έκανε σουτ, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Καραγκιολίδη

6′ Φάουλ του Χιντζίδη, κεφαλιά του Σέχου, μπλόκαρε σταθερά ο Ανδρούτσος

Διαιτητής είναι ο κ. Δραγούσης (Κιλκίς), με βοηθούς τους κ. Κωστούλα (Κιλκίς) και Φράγιο (Μακεδονίας).

Τέταρτος διαιτητής ο κ. Γιαννουκάς (Δωδεκανήσου).

Οι συνθέσεις:
ΙΑΛΥΣΟΣ: Ανδρούτσος, Μακρυδημήτρης, Τριποτσέρης, Πατινιώτης, Γιώργου, Ρεκλείτης (60’ Χατζηδίμπας), Αυγενικού, Νατσιόπουλος, Μαρτσάκης, Παπαδόπουλος (71’ Κ. Χειμωνέττος), Μαραγκουδάκης (80’ Κουγιός)
ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Καραγκιολίδης, Καραγιάννης, Χιντζίδης, Σέχου, Τζελέπης, Σμίλτος, Βογιατζής, Σκόνδρας (78’ Παπαδόπουλος), Κατσικοκέρης, Αποστολόπουλος (71’ Μηνάς), Αναστασόπουλος (92’ Μάγκας)