Ο Απόλλων έκανε το «διπλό» στην Κρεμαστή

Ο Απόλλων έκανε ένα τεράστιο «διπλό» στην Κρεμαστή

Εγινε ένα ωραίο παιχνίδι και αν δεν υπήρχε μια ένταση στο πρώτο ημίχρονο,τότε θα ήταν όλα υπέροχα στην Κρεμαστή. Ήταν το 18’ όταν μετά από αντεπίθεση, ο Πλακίδας προσπάθησε να αποφύγει και τον τερματοφύλακα Κεφάλα ο οποίος όμως έπεσε έξυπνα στα πόδια του και του απέσπασε τη μπάλα. Ο διαιτητής πήγε στην άσπρη βούλα, δείχνοντας μάλιστα και την κόκκινη κάρτα στον Κεφάλα με αποτέλεσμα ο αγώνας να διακοπή. Ύστερα από διαβουλεύσεις, ο διαιτητής πήρε πίσω την κόκκινη κάρτα, δείχνοντας την κίτρινη, το πέναλτι εκτελέστηκε αλλά ο Κεφάλας απόκρουσε το χτύπημα του Πέπα!
Στην επανάληψη, ο Φοίβος μπήκε πιο δυνατά και προσπάθησε να ανατρέψει τα πράγματα.
Στο 16’ ο Ιντρίζι με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνιά κάνοντας το 0 – 1.
Στο 50’ ο Κιοσέογλου με απευθείας φάουλ έκανε το 1 – 1.
Στο 62’ ο Διακουράκης με ωραίο σουτ έκανε το 1 – 2.
Στο 71’ ο Ιντρίζι προσπάθησε να πλασάρει τον Κεφάλα που είχε βγει μακριά από την εστία του, η μπάλα κόντραρε και έφθασε στον Πλακίδα που με μακρινό πλασέ διαμόρφωσε το 1 – 3.

Διαιτησία:Δουλγέρης ,Χατζημανώλης, Φραντζοπούλου

ΦΟΙΒΟΣ: Κεφάλας, Ταφάνι Θεοδοσίου,(72’ Μπανουσάϊ), Παϊζάνος, Δαφερέρας (46’ Καμπούρης), Αθανασίου, Κιοσέογλου, Καρίκης (36’ Πρέτσι), Χατζησάββας, Αζεμάϊ, Ορφανίδης

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Ροδίτης, Διακουράκης (89’ Καστρινάκης), Στελλάς, Ορ. Πέπα, Φυλακούρης, Σαβούλης, Ιντρίζι, Θεοχαρόπουλος, Πλακίδας (72’ Γκ. Πέπα), Μαγιόγλου, Αρφαράς