ΓΑΣ Ιάλυσος – Ιωνικός (Ζωντανά)2-2 Τελικό

Να ξεφύγει από την ζώνη του υποβιβασμού θέλει ο Ιάλυσος που έχει την ευκαιρία στην έδρα του να πάρει τη νίκη κόντρα στον Ιωνικό. Παρακολουθήστε μέσα από το fmtop.gr την ζωντανή εξέλιξη του αγώνα.

Οικονομίδειο Στάδιο Ιαλυσού (14:30): ΓΑΣ Ιάλυσος-Ιωνικός 2-2 Τελικό

90′ Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος

79′ Ο Ιάλυσο εκμεταλλεύται το λάθος του Ιωάννου και ο Κονέ με σουτ πέτυχε το 2-2

78′ Πέναλτι για Ιωνικό . Εκτέλεση απο τον Κρητικό 1-2. Στην φάση του πέναλτι αποβλήκε ο Μακρυδημήτρης

69′ Κόρνερ του Στεργίδη, ο Μάναλης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

63′ Σουτ ο Στεργίδης, μπλόκαρε ο Ανδρούτσος

60′ Ισορροπημένο παιχνίδι

50′ Σουτ ο Μαστραντωνάκης, μπλόκαρε ο Κουρεπίνης

Δευτερο ημίχρονο

ημίχρονο

45′ Πέναλτι για Ιάλυσο. Ο Ιάλυσος φέρνει το παιχνίδι στα ίσα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρεκλείτη 1-1. Ανατροπή του Φουρλάνου στον Μαστραντωνάκη

31′ Εκτέλεση απο τον Κρητικό και 0-1

30′ Πέναλτι για Ιωνικό. Ανατροπή του Κουϊρουκίδη από τον Ανδρούτσο

20′ Ισορροπημένος αγώνας, δίχως μεγάλη φάση

9′ Εκτέλεση φάουλ του Μαστραντωνάκη, απομάκρυνε στο πρώτο δοκάρι ο Στεργίδης

6′ Ο Ιωνικός ξεκίνησε με πιέσει στην άμυνα του Ιάλυσου