ΓΑΣ Ιάλυσος- Ασπρόπυργος (Ζωντανά) 2-2 Τελικό

Να ξεφύγει από την ζώνη του υποβιβασμού θέλει ο Ιάλυσος που έχει την ευκαιρία στην έδρα του να πάρει τη νίκη κόντρα στον Ασπρόπυργο. Παρακολουθήστε μέσα από το fmtop.gr την ζωντανή εξέλιξη του αγώνα.

Οικονομίδειο Στάδιο Ιαλυσού (14:30): ΓΑΣ Ιάλυσος- Ασπρόπυργος 2-2 Τελικό

90′ Ο Μαραγκουδάκης, σούταρε με την μπάλα να στρώνεται στον Μακρυδημήτρη απέναντι στον Κολοβούρη έκανε το 2-2

77′ Ο Πολέτο με κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας νικά τον Ανδρουτσο για το 1-2

68′ Πέναλτυ για τον Ιάλυσο. ο Φιλίποβιτς τράβηξε τον Μαραγκουδάκη στην μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής Πολυχρόνης έδειξε την άσπρη βούλα.  Ο Ρεκλείτης σκοράρει και φέρνει το ματς στα ίσα 1-1

64′ Σουτ του Μαστραντωνάκη, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Κολοβούρης

60′ Ο Μαραγκουδάκης σεντράρει από αριστερά και ο Χειρίτραντα να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα άουτ

49′ Ο Φράγκος με πλασέ στην καρδιά της άμυνας, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1

Δευτερο ημίχρονο

ημίχρονο

42΄Ο Ζγκούρη πλασάρει στην αγκαλιά του Ανδρούτσου η μπάλα

40′ Έχει πέσει ο ρυθμός,με πολλά σκληρά μαρκαρίσματα

25′  Σουτ του Μπαξεβάνου, περνάει άουτ η μπάλα

22′ Κεφαλιά του Μαραγκουδάκη η μπάλα άουτ

20′ Ο Ιάλυσος προσπαθεί να ισορροπήσει το ματς

17′ O  Ζώνας πήρε την κεφαλιά, η μπάλα άουτ

7′ Γύρισμα του Φράγκου, η μπάλα πέρασε παράλληλα απο την εστία του Ανδρούτσου

3′ Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα στρώθηκε στον Μπαξεβάνο που επιχείρησε το τακουνάκι με τον Ανδρούτσο να διώχνει με τα πόδια. Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους